Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin: wynik i relacja - Puchar Polski

04/12/2019, 19:15 GMT+1

Przegrywająca po słabej grze w pierwszej połowie drużyna Lechii Gdańsk zdawała się już żegnać z Pucharem Polski. Złapała jednak wiatr w żagle, szybko doprowadziła do wyrównania, a po wykorzystanym rzucie karnym ostatecznie wygrała z Zagłębiem Lubin 3:2 i awansowała do ćwierćfinału rozgrywek.

Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin PP

Broniąca tytułu Lechia Gdańsk długo nie wywiązywała się z roli faworyta. Zamiast atakować, została przez gości zmuszona do obrony i spędzenia większości czasu na własnej połowie boiska. Piłkarze Zagłębia z minuty na minutę poczynali sobie coraz śmielej, czego efektem były dwie bramki, strzelone w pierwszej połowie przez Sasę Ziveca i Damjana Bohara.

Lechia odzyskuje inicjatywę

Druga połowa rozpoczęła się również od zepchnięcia gdańszczan do głębokiej defensywy, ale wystarczyła jedna kontra, by w 54. minucie Tomasz Makowski strzelił kontaktową bramkę dla Lechii. Minutę później było już 2:2, a całkowicie zaskoczonych piłkarzy Zagłębia pokonał tym razem Lukas Haraslin.
W 60. minucie w polu karnym gości po starciu z Boharem przewrócił się Karol Fila. Po sprawdzeniu niejednoznacznej sytuacji w VAR arbiter zdecydował się podyktować rzut karny, który Flavio Paixao zamienił na trzecią bramkę.
Mecz stał się nieco bardziej wyrównany, a każda z drużyn miała jeszcze kilka szans na zdobycie bramki, ale wynik nie uległ już zmianie. Do ćwierćfinału Pucharu Polski awansowali piłkarze Lechii Gdańsk.

Znamy już czworo ćwierćfinalistów

W rozegranych wcześniej meczach Stal Stalowa Wola uległa Lechowi Poznań 0:2, Piast Gliwice wygrał z drugą drużyną Legii również 2:0, takim samym wynikiem zakończył się też wyjazdowy mecz Legii Warszawa z Górnikiem Łęczna.
Jeszcze w środę wieczorem zostanie rozegrane kolejne spotkanie 1/8 finału Pucharu Polski, w którym GKS Tychy zmierzy się z ŁKS Łódź. W czwartek Błękitni Stargard podejmą Stal Mielec, Miedź Legnica zmierzy się ze Stomilem Olsztyn, a Cracovia gościć będzie drużynę Rakowa Częstochowa.
Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 3-2 (0-2)
Bramki: 0-1 Żivec (27'), 0-2 Bohar (43'), 1-2 Makowski (54'), 2-2 Haraslin (55'), 3-2 Paixao (63' z rzutu karnego)

Lechia Gdańsk: Alomerović - Fila, Nalepa, Malocza, Mladenović - Łukasik (46. Sobiech), Makowski - Peszko (75' Wolski), Lipski, Haraslin (87' Arak) - Paixao.
Zagłębie Lubin: Forenc - Czerwiński, Kopacz, Guldan (46' Dąbrowski), Oko - Żivec, Slisz, Poręba (78' Szysz), Starzyński, Bohar - Białek (79' Sirk).