Lechia Gdańsk - Radomiak Radom: wynik meczu i relacja - PKO BP Ekstraklasa

28/08/2021, 15:53 GMT+2

W drugim sobotnim meczu 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lechia Gdańsk zremisowała z Radomiakiem 2:2. Gospodarze po raz pierwszy w tym sezonie stracili punkty na własnym stadionie.

Lechiści od początku spotkania zaatakowali bramkę gości i niewiele brakowało, aby już w 6. minucie objęli prowadzenie. Po podaniu Mario Malocy Łukasz Zwoliński znalazł się sam przed golkiperem rywali, ale minimalnie chybił.
Sześć minut później piłkarze z Gdańska dopięli swojego. Na uderzenie z ostrego kąta zdecydował się prawy obrońca Mateusz Żukowski i pokonał 21-letniego Filipa Majchrowicza.

Goście szybko się otrząsnęli

Podopieczni trenera Piotra Stokowca nie zadowolili się jednym trafieniem i w 19. minucie, po bardzo ładnej akcji, zdobyli drugiego gola. Po wymianie podań pomiędzy Maciejem Gajosem i Jarosławem Kubickim, na oddanie strzału z siedmiu metrów zdecydował się ten pierwszy, a zespół z Gdańska wypracował dwubramkową przewagę.
Ekipa z Radomia otrząsnęła się po fatalnym początku i coraz odważniej zaczęła dochodzić do głosu. Przed przerwą goście dwukrotnie zagrozili defensywie miejscowych, ale piłki po główkach Mateusza Radeckiego w 23. oraz Dawida Abramowicza w 36. minucie przeszły minimalnie nad poprzeczką.

Odmieniony Radomiak po przerwie

Trzeci strzał - a pierwszy w drugiej części gry - okazał się już skuteczny. W 59. minucie kontaktową bramkę po centrze z lewej strony Meika Karwota zdobył wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Portugalczyk Luis Machado.
Pięć minut później był już remis. Tym razem, za zablokowanie ręką przez Kubickiego uderzenia Michała Kaputa, arbiter podyktował rzut karny, a jedenastkę skutecznie wykonał Karol Angielski.
Momentami goście rozgrywali akcje na połowie gdańskiej drużyny, ale to lechiści mieli piłkę meczową. W 83. minucie w świetnej sytuacji po zagraniu Tomasza Makowskiego znalazł się Bassekou Diabate, jednak uderzenie malijskiego napastnika zostało zablokowane.
W doliczonym czasie biało-zieloni ponownie wyszli z kontratakiem czterech na dwóch, ale Diabate za mocno podał do Conrado i okazja została zaprzepaszczona.

Tym samym mecz zakończył się remisem, a gospodarze, po dwóch wcześniejszych triumfach, po raz pierwszy w tym sezonie stracili na własnym stadionie dwa punkty.

Lechia Gdańsk - Radomiak 2:2 (2:0)

Bramki: Żukowski (12.), Gajos (19.) - Machado (59.), Angielski (64., karny).
Żółta kartka - Lechia Gdańsk: Mario Maloca, Jarosław Kubicki, Conrado. Radomiak Radom: Meik Karwot.
Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Widzów 8 456.
Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Mateusz Żukowski, Michał Nalepa, Mario Maloca, Rafał Pietrzak (75. Bassekou Diabate) - Joseph Ceesay (64. Conrado), Tomasz Makowski, Jarosław Kubicki, Maciej Gajos, Ilkay Durmus (83. Flavio Paixao) - Łukasz Zwoliński.
Radomiak Radom: Filip Majchrowicz - Damian Jakubik, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz - Leandro (87. Mario Rondon), Michał Kaput, Meik Karwot, Miłosz Kozak (87. Maurides) - Karol Angielski (84. Dominik Sokół), Mateusz Radecki (58. Luis Machado).
Autor: rozniat / Źródło: eurosport.pl, PAP