Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin: wynik i relacja - PKO Ekstraklasa

19/10/2020, 20:35 GMT+2

Piłkarze Pogoni Szczecin pokonali na wyjeździe Lechię Gdańsk 1:0 w spotkaniu 7. kolejki PKO Ekstraklasy. Przyjezdni zwyciężyli dzięki nietypowej bramce.

Przed poniedziałkowym meczem Lechia miała na koncie 9 punktów. Zespół Piotra Stokowca po raz trzeci z rzędu rywalizował na swoim stadionie i przynajmniej na papierze był faworytem. Zwłaszcza, że Pogoń miała bardzo długą przerwę.
Portowcy ostatni mecz rozegrali dokładnie 19 września, gdy wygrali ze Śląskiem Wrocław. Później podopieczni Kosty Runjaicia mieli zagrać z Lechem, ale spotkanie zostało przełożone z powodu udziału rywali w eliminacjach Ligi Europy. Następnie dał o sobie znać koronawirus – w Pogoni pozytywny test miały aż 34 osoby.

Podanie zakończone golem

Choć więcej groźnych akcji w pierwszej połowie przeprowadzili gospodarze, to żadnej z nich nie potrafili zakończyć skutecznym strzałem. I jakby tego było mało, sami stracili gola po uderzeniu, które w zamierzeniu Alexandra Gorgona również strzałem nie było.
To właśnie austriacki zawodnik gości jako pierwszy miał szansę otworzyć wynik, ale w 11. minucie nie zdołał wykorzystać dobrego dośrodkowania Michała Kucharczyka. Jednak później już się nie pomylił, choć ewidentnie podawał do nadbiegającego Luki Zahovicia, a nie uderzał na bramkę. Zmylony Dusan Kuciak nawet nie drgnął, a piłka spokojnie przekroczyła linię.
Zwłaszcza w końcowych minutach przewaga Lechii była ogromna, jednak ani jeden strzał nie został oddany w światło bramki. Biorąc pod uwagę skuteczność gdańszczan, zwłaszcza w meczach z beniaminkami, była to spora niespodzianka.

Pięć zmian, ale nadal bez pomysłu

Po zmianie stron gospodarze wcale nie ruszyli do ataku. Jeśli czekali na błędy w defensywie rywali, to ich plan nie wypalił. W zasadzie tylko raz, w 58. minucie po uderzeniu Condardo z ostrego kąta, Dante Stipica musiał się wykazać. Później drużynie Stokowca brakowało pomysłu i większego zaangażowania.
Szkoleniowiec Lechii próbował coś zmienić, w drugiej połowie wprowadził na boisko pięciu nowych piłkarzy, ale m.in. Łukasz Zwoliński czy Maciej Gajos nie potrafili odwrócić losów spotkania.
Dla Pogoni to trzecia wygrana w obecnym sezonie. Zespół Runjaicia po pięciu rozegranych meczach zajmuje 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punktów. Lechia jest 7. i ma oczko mniej po sześciu spotkaniach.
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)
Bramki: Alexander Gorgon (23)
Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Karol Fila, Michał Nalepa, Bartosz Kopacz, Rafał Pietrzak - Omran Haydary (73. Mateusz Żukowski), Tomasz Makowski (79. Mateusz Sopoćko), Jarosław Kubicki, Kenny Saief (79. Maciej Gajos), Conrado (62. Egy Maulana Vikri) - Flavio Paixao (62. Łukasz Zwoliński).
Pogoń Szczecin: Dante Stipica - David Stec, Kostas Triantafyllopoulos, Mariusz Malec (42. Benedikt Zech), Hubert Matynia (66. Luis Mata) - Sebastian Kowalczyk (86. Santeri Hostikka), Damian Dąbrowski, Alexander Gorgon (86. Tomas Podstawski), Kacper Smoliński (66. Maciej Żurawski), Michał Kucharczyk - Luka Zahovic.
Autor: PO/TG / Źródło: eurosport.pl