Lech Poznań - Legia Warszawa: wynik na żywo i relacja live - PKO BP Ekstraklasa

30/05/2020, 17:42 GMT+2

Długo trzeba było czekać na wznowienie rozgrywek piłkarskich w Polsce, ale było warto. Już w pierwszej kolejce po ponad dwumiesięcznej przerwie w ekstraklasie doszło do wielkiego hitu. W Poznaniu Lech podejmował prowadzącą w tabeli Legię. Zwykle gotujące się trybuny przy Bułgarskiej tym razem były puste. Co stracili kibice? Tak klasyk za zamkniętymi drzwiami relacjonowaliśmy na żywo w eurosport.pl

Dzięki za relację i zapraszamy na kolejne w Eurosport.pl!
Lech ze stratą 12 pkt do Legii utknął na piątym miejscu
Skromne zwycięstwo na trudnym terenie i Legia Warszawa umacnia się na prowadzeniu. Nad drugim Piastem Gliwice stołeczni mają już osiem punktów przewagi
Autorem złotego gola Tomas Pekhart, ale duża w tym zasługa bramkarza Lecha Mickey'ego van der Harta, który fatalnie interweniował w tej sytuacji
LEGIA WARSZAWA W WYPEŁNIONYM CISZĄ KOTLE CZAROWNIC PRZY BUŁGARSKIEJ WYGRYWA Z LECHEM POZNAŃ 1:0
KONIEC!
Zaczęła się ostatnia minuta doliczonego czasu, na dodatek piłka dla Legii
Zakotłowało się pod bramką Legii! Gdyby pomyśleć, zamiast strzelać na siłę, Lech mógłby zremisować
Była okazja na drugiego gola dla Legii. Bał się strzelać Karbownik, z kolei ze strzału (?) Jędrzejczyka nic nie wyszło. Piłkę przejmują gospodarze
Aż sześć minut dolicza sędzia!
Puchacz w niedogodnej sytuacji próbował strzelać, a wyszło z tego podanie... To nie był dobry pomysł
Ostatnia minuta podstawowego czasu. Czy Lecha będzie jeszcze stać na jakiś zryw?
Może teraz? Rzut wolny dla Lecha z 25 metrów... Moder nad bramką
Ostatnie pięć minut. To już jest ten moment, kiedy Lech musi postawić wszystko na jedną kartę. Nie ma na co czekać!
Antolić prosto w ręce van der Harta. Krzywdy bramkarzowi Lecha nie mogło to zrobić
Dorde Crnomarković ukarany żółtą kartką. Pauzuje w następnym meczu, a już teraz legioniści będą mieli dogodną okazję z rzutu wolnego
Chwila oddechu dla bramkarza Legii. Akcja po dłuższym czasie przeniosła się na drugą stronę boiska
Sprytnie zachował się teraz Moder, który wywalczył rzut wolny tuż przy polu karnym Legii
Ostatni kwadrans w Poznaniu. Lech dąży do wyrównania za wszelką cenę!
Wszystkie zmiany wykorzystane przez szkoleniowca gospodarzy. Jako trzeci na boisku pojawia się Moder, który zastępuje Muhara
ANTOLIĆ! CENTYMETRY OD GOLA NA 2:0 DLA LEGII!
Żółta kartka dla Kamila Jóźwiaka. Czwarta w sezonie
Lech w natarciu. Bramka dla gospodarzy naprawdę wisi w powietrzu
POPRZECZKA! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłką głową odbił naciskany Martins i zapachniało bramką wyrównującą
Wyszli z kontrą czterech na trzech, ale nie wykorzystali przewagi. Marchwiński wywalczył tylko rzut rożny
MOGĄ SOBIE TERAZ PLUĆ W BRODĘ LECHICI!
Pozbierała się wreszcie Legia, która w pierwszym kwadransie dała się zepchnąć do głębokiej defensywy. Próbował Antolić, do 2:0 zabrakło naprawdę niewiele!
...ale piłka pewnie w rękach Majeckiego
Rzut rożny dla Lecha
OSTATECZNIE: NIE MA GOLA. Crnomarković na centymetrowym spalonym
Czekamy na VAR
Po dośrodkowaniu Ramireza obrońcom Legii urywa się Crnomarković, który pokonuje Majeckiego. Chorągiewka jednak w górze! Będzie VAR, bo sytuacja była stykowa
GOOOOOOOOL DLA LECHA! A MOŻE NIE?!
Rzut wolny dla lechitów z okolic narożnika pola karnego, ale kiepska wrzutka i nic z tego nie będzie
Ciekawa statystyka z pierwszej połowy: piłkarze Lecha wymienili prawie dwa razy więcej podań od legionistów, no ale ta najważniejsza statystyka jest po stronie przyjezdnych
Jako pierwszy po przerwie zaatakował Puchacz. Potężny strzał lewą nogą. Niezła próba, ale zabrakło dokładności
Oba zespoły przystąpiły do drugiej połowy bez zmian
Pierwszy gwizdek w drugiej połowie. ZACZYNAMY!
A skoro jesteśmy przy panu ze zdjęcia...
Legia przypomina na Twitterze, kto przed 10 laty brał udział w tym klasyku:

Niezłe spotkanie w Poznaniu. Legia prowadzi, ale bardziej sprawiedliwy byłby remis. Gol dla warszawian przypadkowy, z kolei z drugiej strony znakomitą okazję miał Żamaletdinow. Po przerwie jeszcze dużo może się zdarzyć
Koniec pierwszej połowy. Sędzia nie doliczył nawet minuty i od razu zaprosił obie drużyny do szatni
Pierwsze 45 minut dobiega końca
Rzut rożny, jedna z ostatnich akcji Lecha w tej połowie, ale nie tędy droga do warszawskiej bramki...
ZROBIŁO SIĘ MECZYCHO W POZNANIU!
Genialne, po prostu genialne prostopadłe podanie Tiby z linii środkowej (!) na bramkę próbował zamienić Żamaletdinow. Rosyjski napastnik wspaniale uciekł obrońcom Legii, ale zabrakło mu centymetrów. Piłka kopnięta między nogami Majeckiego zahaczyła o łydkę bramkarza Legii i nie ma wyrównania
TO POWINIEN BYĆ GOL DLA LECHA!
Legia zamknęła Lecha na jego połowie. Nie potrafią się wydostać spod opieki gości gospodarze
...ale tym razem bez konsekwencji
Teraz po drugiej stronie boiska faulowany Karbownik - będzie okazja na wrzutkę dla Legii
ZAOSTRZA SIĘ SPOTKANIE! Z drugiej strony niebezpieczne wejście Kostewycza i mamy remis w żółtych kartkach
Zdecydowanie zasłużona żółta kartka dla Mateusza Wieteski, który brzydko faulował Timura Żamaletdinowa
Bardzo aktywny cały czas jest Vesović, który bierze udział praktycznie w każdej akcji Legii
Fatalna wrzutka i piłka pewnie w rękach Majeckiego, który na razie jest bodaj najmniej zapracowanym piłkarzem na boisku
Będzie dogodna sytuacja dla Lecha. Vesović fauluje Kostewycza i rzut wolny dla gospodarzy
Przed Legią otwierała się kolejna okazja na groźną akcję, ale przy bocznej linii piłki nie opanował Vesović
Do bramki wyglądało to różnie, ale teraz coraz mocniej zarysowuje się przewaga legionistów
Rozochocili się legioniści i próbują pójść za ciosem. Lechici muszą mieć się na baczności, żeby zaraz nie przegrywać dwoma golami
Tomas Pekhart trafia do siatki, ale z wielką pomocą gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego interweniował bramkarz Lecha, który odbił piłkę w plecy Crnomarkovicia. W taki sposób piłka powędrowała na poprzeczkę bramki, przy której stał piłkarz Legii. Pekhart wszedł z piłką do bramki...
GOOOOOOOOOOOL! 1:0 DLA LEGII!
Vesović nieprzepisowo powstrzymany tuż przed polem karnym Lecha. Będzie idealna okazja na gola
Szybka akcja poznaniaków, którzy zaatakowali trójką. Na koniec nogę dostawił nadbiegający Pucharz, któremu zabrakło centymetrów, by pokonać Majeckiego
TO MÓGŁ BYĆ GOL DLA LECHA!
Mocny początek spotkania. Kości trzeszczą jak w rasowym klasyku. Nie ma kibiców, ale stawka udziela się piłkarzom obu drużyn
Lech dziś tradycyjnie w niebieskich koszulkach i białych spodenkach, natomiast Legia co najmniej zaskakująco: czarne komplety ze złotymi wstawkami
Widok z sektora gości na puściutki stadion:

ZACZYNAMY!
Klasyk za zamkniętymi drzwiami poprowadzi Tomasz Musiał
A to już jedenastka Legii:

Na początek gospodarze:

Kwadrans do pierwszego gwizdka w Poznaniu, pora na składy obu drużyn

Przymusowa przerwa nie spowodowała zmian w formacie ekstraklasy. Po 30. kolejce tabela zostanie podzielona na dwie części i drużyny rozegrają jeszcze po siedem meczów z rywalami ze swojej grupy, z zachowaniem dotychczasowego dorobku.
Oba zespoły mają już za sobą po jednym meczu w maju o stawkę - na wyjeździe z pierwszoligowcami. W zaległych ćwierćfinałach Pucharu Polski Legia pokonała we wtorek Miedź Legnica 2:1, a Lech dzień później wygrał ze Stalą Mielec 3:1.
Po 26 kolejkach liderem jest Legia z dorobkiem 51 punktów, wyprzedzając o osiem broniącego tytułu Piasta Gliwice. Dziewięć punktów mniej zgromadziły: Cracovia, Śląsk Wrocław i Lech.
LECH POZNAŃ - LEGIA WARSZAWA 0:1
Gol: Tomas Pekhart (17.)
Autor: pqv / Źródło: eurosport.pl