Lecce Inter wynik na żywo i relacja live Serie A

19/01/2020, 17:00 GMT+1

Tylko punkt z Lecce przywiozą do Mediolanu gracze Interu. Mecz na Stadio Via del Mare zakończył się wynikiem 1:1. W ostatniej chwili zwycięstwo zapewnił sobie Milan, który pokonał u siebie Udinese 3:2. Krzysztof Piątek przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Na papierze zdecydowanym faworytem był Inter. Lecce postawiło się jednak wiceliderowi Serie A. Tuż przed przerwą doszło do kontrowersyjnej sytuacji, którą sędzia konsultował, wspomagając się systemem VAR. Chodziło o podejrzenie zagrania ręką Stefano Sensiego we własnym polu karnym. Ostatecznie arbiter nie dał gospodarzom karnego.
Męczarnie mediolańczyków trwały, ale tak się złożyło, że to oni - w 72. minucie - wyszli na prowadzenie. Celnym strzałem głową po dośrodkowaniu Cristiano Biraghiego popisał się Alessandro Bastoni.
Radość graczy Interu nie trwała zbyt długo. Pięć minut po golu Bastoniego do wyrówanania doprowadził Marco Mancosu.
Do końca rezultat nie uległ już zmianie i podział punktów na Stadio Via del Mare trzeba uznać za niespodziankę.

Milan zagrał do końca

Wielkie emocje towarzyszyły drugiemu spotkaniu, w którym zagrała drużyna z Mediolanu. Milan podejmował Udinese i gospodarze od 6. minuty przegrywali po trafieniu. Jensa Strygera Larsena.
Milan pogoń rozpoczął po przerwie. Wyrównał rezerwowy Ante Rebić, a w 72. minucie prowadzenie miejscowym dał Theo Hernandez. Udinese nie zamierzało składać broni. W 85. minucie na 2:2 trafił Levin Lasagna.
Ostatnie słowo należało jednak do Milanu. W doliczonym czasie gry trzy punkty swojej drużynie zapewnił Rebić.
W wyjściowym składzie Milanu wystąpił Zlatan Ibrahimović. Piątek cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.
Wyniki 20. kolejki:Lazio - Sampdoria 5:1
Sassuolo - Torino 2:1
Napoli - Fiorentina 0:2
AC Milan - Udinese 3:2
Brescia - Cagliari 2:2
Bologna - Hellas Verona 1:1
Lecce - Inter 1:1