Lazio Rzym - Bayern Monachium: wynik meczu i relacja - Liga Mistrzów

23/02/2021, 21:55 GMT+1

Bayern Monachium nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Lazio w Rzymie w pierwszym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Obrońcy tytułu wygrali 4:1, co było najmniejszym wymiarem kary. Pierwszego gola dla Bayernu strzelił Robert Lewandowski.

Bayern w ostatnim czasie nie imponował formą. W sobotę prowadzący w tabeli Bundesligi monachijczycy przegrali z Eintrachtem we Frankfurcie 1:2, a kolejkę wcześniej zremisowali z Arminią Bielefeld 3:3. Gra w Lidze Mistrzów to jednak zupełnie inna bajka. Mimo pewnych problemów Bayern był zdecydowanym faworytem konfrontacji z Lazio w Rzymie. I nie zawiódł.

Lewandowski do pustej bramki

Bayern od początku meczu przejął inicjatywę na Stadio Olimpico. Już w 7. minucie Lewandowski był bliski strzelenia gola, ale naciskany przez obrońcę nie zdołał zamknąć akcji po mocnym podaniu Joshuy Kimmicha. Chwilę później Polak znalazł już drogę do bramki.
Nieszczęście Lazio zaczęło się od fatalnego odegrania piłki we własne pole karne przez Mateo Musacchio. Lewandowski wyczuł intencje Argentyńczyka, przejął futbolówkę, minął Pepe Reinę i trafił do pustej bramki.
To już 72. gol "Lewego" w historii Ligi Mistrzów. Tym samym wyprzedził Hiszpana Raula Gonzaleza i samodzielnie zajmuje trzecie miejsce na liście wszech czasów rozgrywek. Wyprzedzają go dwaj wielcy: Portugalczyk Cristiano Ronaldo (134) i Argentyńczyk Leo Messi (119).

Dobijanie Lazio

Lazio długo nie potrafiło otrząsnąć się po pierwszym ciosie, a w 27. minucie straciło kolejnego gola. Tym razem po szybkiej wymianie piłek do bramki płaskim strzałem trafił 17-letni Anglik Jamal Musiala. Niemający nic do stracenia rzymianie próbowali atakować, ale nadziali się na zabójczą kontrę. W 43. minucie akcję Kingsleya Comana na gola zamienił Leroy Sane. Przyjezdni wykorzystywali każdy błąd rywali, bezlitośnie ich punktując.
Jeśli trener Simone Inzaghi miał nadzieję, że jego drużyna zacznie grać zdecydowanie lepiej po przerwie, to szybko musiał się z tego wyleczyć. W 47. minucie Bayern po raz kolejny błyskawicznie skontrował przeciwników, a czwarty gol padł po trafieniu samobójczym Francesco Acerbiego.
Gospodarze mieli prawo, żeby się załamać, ale jednak zdołali choć raz odpowiedzieć. Honorowego gola po ładnej indywidualnej akcji strzelił Joaquin Correa. Do końca meczu piłkarze Bayernu w pełni kontrolowali wydarzenia boiskowe, mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale zabrakło im skuteczności.
Przed rewanżem 17 marca w Monachium kwestia awansu jest raczej przesądzona.
Lazio Rzym - Bayern Monachium 1:4 (0:3)
Bramki: Correa (49.) - Lewandowski (9.), Musiala (27.), Sane (43.), Acerbi (47. samobójczy)