Lazio - Roma: wynik i relacja - Serie A 2021/22

26/09/2021, 18:21 GMT+2

Piłkarze Lazio pokonali w niedzielę lokalnych rywali z AS Romy 3:2 po emocjonującym widowisku na Stadio Olimpico w 6. kolejce ligi włoskiej. W derbowym starciu szansę od Jose Mourinho otrzymał reprezentant Polski Nicola Zalewski, dla którego był to pierwszy występ w bieżącym sezonie.

Pedro Rodriguez

19-latek, który debiutował w Biało-Czerwonych barwach w tym roku w konfrontacji z San Marino, pojawił się na boisku na ostatnie 10 minut. Zaledwie kilka dni temu zmarł jego ojciec Krzysztof, który przed śmiercią zdołał spełnić swoje marzenie, o obejrzeniu występu syna w polskiej reprezentacji.

Decydująca skuteczność

Zalewski zameldował się na murawie, gdy jego zespół przegrywał już 2:3. Lazio w niedzielę wykazało się zabójczą skutecznością. Gospodarze już pierwsze trzy strzały w światło bramki zamienili na gole. W 10. minucie wynik otworzył Sergej Milinković-Savić.
Na kolejne trafienie przyszło nam czekać jeszcze krócej. Na 2:0 podwyższył Pedro, który jeszcze w zeszłym sezonie był zawodnikiem Romy. Mourinho nie widział jednak dla niego miejsca w składzie, a latem pomocną dłoń do hiszpańskiego skrzydłowego wyciągnęło Lazio. Pedro w niedzielę został dopiero trzecim zawodnikiem w historii, który trafiał do siatki w derbach dla obu rzymskich zespołów.

Krótko przed przerwą kontaktowego gola dla gości strzelił Roger Ibanez, ale podopieczni Mourinho w przekroju całego spotkania mogli zazdrościć skuteczności lokalnym przeciwnikom. Mimo przewagi w ofensywie mieli duże trudności z Pepe Reiną.
W drugiej odsłonie dwubramkowe prowadzenie Lazio przywrócił Felipe Anderson. Giallorossi zdołali odpowiedzieć tylko trafieniem Jordana Veretout w wątpliwego rzutu karnego.
Było to trzecie zwycięstwo Lazio w tym sezonie ligowym. Dzięki wygranej zespół ten zbliżył się do zajmującej 4. miejsce Romy na odległość jednego punktu.
Wyniki meczów 6. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej:
niedziela
Lazio - Roma 3:2
Gole: 1:0 Sergej Milinkovic-Savic (10'), 2:0 Pedro (19'), 1:2 Roger Ibanez (41'), 3:1 Felipe Anderson (63'), 3:2 Jordan Vertout (69' karny)
Juventus Turyn - Sampdoria Genua 3:2
Empoli - Bologna 4:2
Sassuolo - Salernitana 1:0
Udinese - Fiorentina 0:1
Napoli - Cagliari godz. 20:45