Lazio – Juventus: wynik i relacja meczu – Serie A

08/11/2020, 14:34 GMT+1

Wydawało się, że mające wielkie problemy kadrowe Lazio nie podoła szlagierowi siódmej kolejki Serie A. W hitowym meczu z Juventusem rzymianie przegrywali 0:1 przez większość meczu. W końcu jednak na boisku pojawił się Felipe Caicedo, który w doliczonym czasie gry uratował Lazio remis 1:1.

COVID-19 mocno dotyka klub ze stolicy Włoch. Od dłuższego czasu skład zespołu jest zdziesiątkowany i między innymi dlatego kilka tygodni wcześniej okazję debiutu otrzymał Szymon Czyż.

Sam Cristiano mógł mieć cztery gole

W niedzielę 19-letniego Polaka zabrakło jednak w kadrze gospodarzy. Podobnie jak np.: zakażonych Ciro Immobile oraz Lucasa Leivy. Okrojony skład Lazio, który zmuszony jest jeszcze łączyć obowiązki ligowe z Ligą Mistrzów, nie pokazał zbyt wiele przeciwko obrońcom tytułu.
Juventus zdobył jedną bramkę, a powinien kilka kolejnych. Dość powiedzieć, że sam Ronaldo miał w pierwszej połowie cztery bardzo dobre sytuacje na strzelenie gola.
Wykorzystał tylko tę najłatwiejszą, gdy tuż przy linii bramkowej zamknął dośrodkowanie Juana Cuadrado z prawej strony pola karnego.

Bohater ostatniej akcji

Po tym trafieniu teoretycznie nic złego nie miało się już przydarzyć gościom na Stadio Olimpico. Przez większość spotkania bramkarz Juve Wojciech Szczęsny nie musiał się specjalnie wysilać. W 78. minucie złapał dosyć prosty strzał Adama Marusicia i to była cała jego praca.
Wówczas jednak nadszedł czas Felipe Caicedo. Ekwadorski rezerwowy ratował klub w samej końcówce dwóch poprzednich meczów, w ostatnim kopnięciu ligowego starcia z Torino oraz w 82. minucie pucharowej rywalizacji z Zenitem. Uratował także i w niedzielę.
W piątej minucie doliczonego czasu gry dostał piłkę od Joaquina Correi, zastawił się tyłem do bramki, przyjął lewą nogą i uderzył prawą. Strzał był tak precyzyjny, że Szczęsny nie miał nic do powiedzenia. Trzeci raz w ciągu zaledwie tygodnia Ekwadorczyk został gwiazdą końcówki meczu.
Lazio – Juventus 1:1 (0:1)
Bramki: Felipe Caicedo (90+5.) - Cristiano Ronaldo (15.)