Lazio - Inter: wynik na żywo i relacja live - Serie A - Piłka nożna

16/10/2021, 18:45 GMT+2

Inter Mediolan poniósł pierwszą ligową porażkę w obecnym sezonie. W sobotnim meczu 8. kolejki Serie A mistrzowie Włoch przegrali na Stadio Olimpico z Lazio 1:3, choć do przerwy to oni prowadzili. Nie zabrakło kontrowersji. Zachowanie gospodarzy przy golu na 2:1 rozwścieczyło obrońców tytułu.

Szybko strzelony przez Inter gol wpłynął na przebieg gry w sobotnim hicie. Już w 12. minucie meczu Nicolo Barella sfaulowany został przez Elseida Hysaja i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Ivan Perisić, nie dając szans Pepe Reinie.

Ofensywne Lazio

Gospodarze z miejsca zabrali się do odrabiania strat. Swoich szans nie wykorzystali jednak Toma Basić i Sergej Milinković-Savić. Pewnie w bramce podopiecznych Simone Inzaghiego spisywał się Samir Handanović. Bezrobotny nie był także jego vis-a-vis z Lazio - Reina, który jeszcze przed przerwą musiał powstrzymać Perisicia.
Przewaga rzymian przyniosła efekt dopiero po przerwie. Ręką we własnym polu karnym zagrał Alessandro Bastoni i sędzia Massimiliano Irrati po konsultacji z VAR podyktował kolejną jedenastkę. Tę na wyrównującego gola w 64. minucie pewnym strzałem zamienił Immobile.
To był jednak dopiero początek emocji. W kolejnych minutach Inzaghi i Maurizio Sarri dokonali kilku zmian, polując na zwycięskiego gola. Tego strzelili gospodarze w 81. minucie, jednak nie obyło się bez kontrowersji.

Wściekłość, szarpanina, żółte kartki

Akcję wyprowadzić próbował Inter, ale Federico Dimarco został nieprzepisowo zatrzymany w środkowej strefie boiska. Goście kontynuowali akcję, choć ich zawodnik leżał na murawie. Groźny strzał oddał nawet Lautaro Martinez, jednak Reina znów spisał się znakomicie.
Piłkę przejęło Lazio. Podopieczni Sarriego najwyraźniej uznali, że skoro rywale swojej akcji nie przerwali, to oni tym bardziej nie muszą zważać na wciąż leżącego Dimarco. Po szybkiej kontrze mocno na bramkę Interu strzelił Immobile, interweniujący Handanović odbił piłkę przed siebie, a Felipe Anderson dobił już piłkę do pustej bramki.
Gracze Interu byli wściekli. Do rywali mieli ogromne pretensje za postawę niezgodną z duchem fair play. Ci argumentowali, że przecież sędzia gry nie przerwał. Skończyło się na wielkiej przepychance i aż czterech żółtych kartkach.

Emocje skończyły się w pierwszej z sześciu minut doliczonego czasu gry. Milinković-Savić wykorzystał dośrodkowanie Luisa Alberto z rzutu wolnego i strzałem głową ustalił wynik na 3:1.
Dla Interu była to pierwsza ligowa porażka w tym sezonie. Z 17 punktami w ośmiu meczach obrońcy tytułu zajmują trzecie miejsce. Lazio po zwycięstwie awansowało na pozycję piątą. Rzymianie mają punktów 14, aż o siedem mniej niż prowadzące Napoli.