Kylian Mbappe - kontuzja. Co stało się Mbappe, ile będzie pauzować? PSG - Montpellier

02/02/2023, 05:44 GMT+1

Piłkarze Paris Saint Germain pokonali na wyjeździe Montpellier 3:1, ale kibice lidera francuskiej ekstraklasy martwią się o Kyliana Mbappe. Nieskuteczny tego dnia król strzelców mundialu szybko doznał kontuzji i został zmieniony. Pod znakiem zapytania stanął jego występ w arcyważnym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.

To był bardzo pechowy wieczór dla Mbappe. Już na początku spotkania słynny napastnik dokonał nie lada sztuki. Nie wykorzystał rzutu karnego, choć podchodził do niego dwukrotnie.
Jego pierwszą próbę bramkarz gospodarzy obronił, jednak "jedenastkę" powtórzono, ponieważ obrońcy za szybko wbiegli w pole karne. Za drugim razem trafił w słupek, piłka do niego wróciła, ale 24-letni zawodnik nie popisał się przy dobitce, posyłając piłkę wysoko nad bramką.

Dostał w udo i kolano

Kilka minut później Mbappe został zmieniony - doznał kontuzji lewego uda. Po meczu nie wiadomo było jeszcze, czy i ewentualnie jak długa, może czekać go pauza. Spokój zachowywał trener paryżan, Christophe Galtier.
- Został kopnięty tuż za kolanem, więc ono też trochę ucierpiało. Nie wiemy jeszcze, czy ma siniaka czy krwiaka - przyznał szkoleniowiec.
- Nie chcieliśmy podejmować ryzyka i dokonaliśmy zmian ze względu na napięty kalendarz. W obu przypadkach nie wyglądało to na coś bardzo poważnego - dodał, mając na myśli także uraz zmienionego Sergio Ramosa.

"Ponury wieczór"

Kibice paryżan obawiają się, że ból może wykluczyć ich gwiazdę ze spotkania 1/8 finału Ligi Mistrzów z Bayernem za niespełna dwa tygodnie.
O Mbappe martwią się też francuskie media. Dziennik "L'Equipe" pisze o "ponurym wieczorze". Przypomina się też o kontuzji Neymara, którego właśnie z powodu problemów zdrowotnych zabrakło w środowy meczu.
Sam Mbappe nie chciał rozmawiać z mediami. Stadion opuszczał utykając.

Mocna pozycja lidera

Wszystkie bramki w tym meczu padły w drugiej połowie. Dla paryżan strzelili Hiszpan Fabian Ruiz, argentyński mistrz świata Lionel Messi i zaledwie 16-letni Warren Zair-Emery, a dla gospodarzy Arnaud Nordin.
Dzięki wygranej w 21. kolejce gracze PSG umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Mają 51 punktów i o pięć wyprzedza nowego wicelidera Olympique Marsylia (wygrała w tej kolejce 2:0 na wyjeździe z Nantes).
Na trzecie miejsce spadł RC Lens - 45 pkt, który uległ u siebie Nice 0:1. W ekipie gospodarzy cały mecz rozegrał Przemysław Frankowski, a Łukasz Poręba wszedł na boisko w 65. minucie. Trzeci z Polaków w Lens - Adam Buksa - wciąż pauzuje z powodu kontuzji.
Autor: TG / Źródło: eurosport.pl, PAP