Krzysztof Piątek znów strzelił. Gol w meczu z Cagliari

10/02/2019, 21:10 GMT+1

Czwarty mecz w Milanie, czwarty gol Krzysztofa Piątka dla Rossonerich. Tym razem pokonał bramkarza Cagliari. Mediolańczycy wygrali w 23. kolejce Serie A, on ustalił wynik na 3:0. Chwilę potem został zmieniony.

Piątek zachował zimną krew w polu karnym. Strzelał Hakan Calhanoglu, bramkarz odbił piłkę w bok, ta spadła pod nogi polskiego bombera, który spokojnie, precyzyjnym uderzeniem zmieścił futbolówkę w siatce. Była 62. minuta. Trzy minuty później opuścił murawę. Zmienił go Patrick Cutrone.
Polak powinien mieć jeszcze jedno trafienie w pierwszej połowie. Dostał piłkę w polu karnym, ale się zawahał, zamiast strzelać zaraz po przyjęciu piłki. Próbował lobować bramkarza. Bezskutecznie.
Pierwszy gol dla Milanu padł po samobóju Luki Ceppitellego, który niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki, a drugi, też z pierwszej części, był autorstwa Lucasa Paquety. Młody Brazylijczyk przyszedł na San Siro w zimowym okienku transferowym razem z naszym napastnikiem.

Trzeci mecz z rzędu z golem

Piątek trafiał w niemal każdym mecz po przeprowadzce do Mediolanu. Tylko w pierwszym, ligowym z Napoli, nie wpisał się na listę strzelców. Zagrał wtedy 20 minut, w końcówce, a spotkanie skończyło się wynikiem 0:0.
Potem grał już od pierwszych minut i trafiał za każdym razem. Najpierw w Pucharze Włoch strzelił dwukrotnie z Napoli (2:0), potem w Serie A pokonał na Stadio Olimpico bramkarza Romy (1:1), a teraz trafił na 3:0 również w lidze z Cagliari.
W tym sezonie Polak strzelił 15. gola w Serie A. Więcej mają tylko trzej piłkarze. Klasyfikacji strzelców przewodzi Cristiano Ronaldo (18 trafień), a za jego plecami są Duvan Zapata i Fabio Quagliarella (po 16 goli). Czwarty w zestawieniu jest Pistolero.

Walczy o Ligę Mistrzów

Dzięki wygranej Milan utrzymał czwartą pozycję w tabeli, dającą na koniec sezonu prawo do gry w Lidze Mistrzów. W następnej kolejce drużyna polskiego napastnika zagra na wyjeździe z Atalantą Bergamo.