Krzysztof Piątek wymienił się koszulką z Cristiano Ronaldo

21/10/2018, 07:30 GMT+2

Dopiero przeciwko Juventusowi Krzysztof Piątek zaliczył pierwszy mecz na włoskich boiskach bez strzelonego gola. Mimo to, Polak i tak ma powody do świętowania. Genoa wyjechała z Turynu z punktem, a Polak z koszulką Cristiano Ronaldo.

Starcie Juventusu z Genoą określane było we włoskich mediach jako pojedynek Ronaldo vs Piątek. Przed meczem Polak nie szczędził pochwał Portugalczykowi.
- CR7 jest najlepszym piłkarzem na świecie i chyba najwspanialszym w historii, ale moje pistolety są zawsze gotowe... Jak tylko trafi się okazja, postaram się zdobyć bramkę - wyznał "El Pistolero", jak nazywany jest we Włoszech polski snajper. - Tuż po końcowym gwizdku chciałbym wymienić się koszulką z Ronaldo - dodał.

Piątek dziękuje Ronaldo

Pierwszego życzenia nie udało się spełnić. W sobotę Polak wystąpił po raz ósmy w Serie A (Genoa ma jeden mecz zaległy) i po raz pierwszy nie zdołał trafić do siatki, choć szansę miał.
Udało się za to z koszulką portugalskiego gwiazdora. "Dzięki królu" - napisał na Instagramie Piątek, pokazując oczywiście skalp od CR7.

Od początku meczu nic nie zapowiadało na niespodziankę. Juventus, który sezon rozpoczął od 10 zwycięstw, objął prowadzenie w 18. minucie, właśnie po trafieniu Ronaldo, który ma już na koncie 400 ligowych goli w karierze w najlepszych ligach europejskich. Poza pięcioma w barwach Starej Damy, na ten dorobek składają się 84 trafienia dla Manchesteru United i aż 311 dla Realu Madryt.
Mimo ogromnej przewagi gospodarze stracili gola w 67. minucie, kiedy głową Wojciecha Szczęsnego pokonał Daniel Bessa. Był to 17. gol Genoi w tym sezonie, wliczając występy w ekstraklasie i Pucharze Włoch. Aż 13 z nich uzyskał Piątek, który z dziewięcioma trafieniami w lidze jest liderem klasyfikacji strzelców. Skończyło się niespodziewanym remisem 1:1. Turyńczycy "potknęli się" pierwszy raz w tym sezonie, licząc wszystkie rozgrywki.
Przed pozostałymi rozstrzygnięciami tej kolejki Genoa jest na 10. miejscu z 13 punktami. Juventus, który zgromadził 25, tak czy inaczej pozostanie liderem.