Krzysztof Piątek strzelił gola w meczu AC Milan-Udinese. Zobacz wideo

03/04/2019, 04:01 GMT+2

Krzysztof Piątek z kolejnym golem w lidze włoskiej. Polski napastnik z bliskiej odległości pokonał golkipera Udinese, ale jego Milan we wtorkowy wieczór tylko zremisował 1:1.

Była 44. minuta, kiedy Piątek dopadł do dośrodkowania Patricka Cutrone. Pierwsze uderzenie Polaka zostało zatrzymane przez Juana Musso. Przy dobitce głową bramkarz gości był już bez szans.

Udinese odpowiedziało w minucie 65. - wyrównał Kevin Lasagna.

Gospodarze w pierwszej połowie stracili dwóch zawodników. Z powodu kontuzji boisko opuścili bramkarz Gianluigi Donnarumma oraz pomocnik Lucas Paqueta.
Piątek ma już 20 goli w sezonie. Do prowadzącego w klasyfikacji strzelców Fabio Quagliarelli z Sampdorii brakuje snajperowi Milanu jednego trafienia.

Ekipa Rossonerich pozostała na czwartym miejscu, gwarantującym udział w Lidze Mistrzów. O cztery punkty wyprzedza piąte Lazio (dwa spotkania mniej rozegrane od Milanu) i szóstą Atalantę (jeden).
30. kolejka Serie A:wtorek:
Milan - Udinese 1:1
Cagliari - Juventus 0:2