Krzysztof Piątek najlepszy na boisku z Atalantą. "Magik"

17/02/2019, 10:44 GMT+1

Dwa gole, zwycięstwo Milanu, tytuł bohatera meczu. Krzysztof Piątek regularnie dba o to, by gościć na ustach kibiców i dziennikarzy. "Magik" - komentuje występ Polaka z Atalantą "La Gazzetta dello Sport".

Gole Piątka z Atalantą to były istne perełki. Najpierw, tuż przed końcem pierwszej połowy, nic sobie nie robił z tego, że stał odwrócony tyłem do bramki, a za sobą miał obrońcę rywali. Po wrzutce Roberto Rodrigueza popisał się efektownym, technicznym strzałem z woleja.
W 61. minucie po dośrodkowaniu z rzutu różnego wbiegł odważnie między obrońców rywali i popisał się precyzyjnym uderzeniem głową.
Kibice zgromadzeni w sektorze gości na stadionie w Bergamo byli w euforii. Przyśpiewka przygotowana na cześć polskiego snajpera znowu była kilkukrotnie intonowana.

Obok świetnego występu nie przeszli też oczywiście dziennikarze. "Magik Piątek" - tak zatytułowali niedzielną okładkę "La Gazzetta dello Sport".

"Pierwsza bramka to rozkosz"

Nie trzeba dodawać, że tytuł "Il Migliore" dla najlepszego piłkarza na boisku przypadł właśnie naszemu "Il Pistolero". Nota: "8" w skali 1-10. Gazeta podkreśla w adnotacji, że sprowadzony w styczniu z Genoi napastnik potrafi zdobyć bramkę praktycznie z "niczego".
"Szósty gol w pięciu meczach. Wszystko, czego się dotknie, zamienia w złoto. Pierwsza bramka to rozkosz" - czytamy.
Milan wygrał 3:1 i umocnił się na czwartym miejscu w tabeli. W 68. minucie sobotniego starcia polski napastnik został zmieniony przez Patricka Cutrone. Najwyraźniej trener Rossonerich Gennaro Gattuso szykuje swojego "Robocopa" na kolejne ważne boje.
Piątek został pierwszym od 2013 roku piłkarzem, który trafiał dla Milanu w swoich trzech pierwszych meczach Serie A w wyjściowym składzie. Poprzednio podobnej sztuki dokonał Mario Balotelli.
Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl