Bramkarz wysłany na kwarantannę w przerwie meczu

12/07/2020, 13:35 GMT+2

Niecodzienna sytuacja w portugalskiej ekstraklasie. Bramkarz Belenenses Andre Moreira musiał udać się na kwarantannę w przerwie meczu z Moreirense - poinformowały władze tamtejszych rozgrywek.

Liga wydała w tej sprawie komunikat.

"W przerwie meczu zawodnik (Andre Moreira) otrzymał nakaz opuszczenia stadionu w związku z decyzją krajowych władz zdrowia i doktor Gracy Freitas, która stwierdziła, że kryteria dystansu społecznego i kwarantanny nie były respektowane" - napisano.

Był rezerwowym

Według mediów Moreira dzielił pokój z innym bramkarzem Belenenses - Joao Monteiro, który miał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Moreira obejrzał pierwszą połowę meczu z Moreirense z ławki rezerwowych, będąc zmiennikiem pierwszego bramkarza gospodarzy Herve Koffiego. Piłkarze Belenenses przegrali 0:1. W dziewiątej minucie doliczonego czasu gry mogli doprowadzić do remisu, ale Nuno Coelho nie wykorzystał rzutu karnego.

Rozgrywki ekstraklasy portugalskiej wznowiono 4 czerwca. Na trzy kolejki przed ich zakończeniem prowadzi FC Porto, o osiem punktów wyprzedzając Benficę Lizbona. Mecze są rozgrywane bez publiczności.
Autor: rk/łup / Źródło: eurosport.pl, PAP