Kontuzja Ronaldo w meczu Portugalii

25/03/2019, 21:14 GMT+1

Zaledwie trzydzieści minut przebywał na boisku Cristiano Ronaldo podczas meczu eliminacji mistrzostw Europy 2020 z Serbami. Murawę opuścił z powodu kontuzji mięśni zginających staw kolanowy. Spotkanie w Lizbonie skończyło się remisem 1:1.

Kontuzja mięśnia dwugłowego uda Cristiano Ronaldo podczas meczu Portugalii z Serbią

Ronaldo nabawił się kontuzji bez kontaktu z rywalem. Na lewym skrzydle sprintem wystartował do wychodzącej poza boisko piłki. Po kilku krokach zaczął podskakiwać, po czym poprosił o zmianę.
Błyskawicznie podbiegli do niego przedstawiciele sztabu medycznego i po krótkiej konsultacji, pokazali trenerowi Fernando Santosowi, że konieczna jest zmiana. Ronaldo na boisku zastąpił Pizzi.

Szybki powrót do Turynu

Na razie oficjalnie nie wiadomo, co dokładnie dolega Portugalczykowi. Według medialnych doniesień, jeszcze podczas trwania spotkania lekarz Juventusu skontaktował się z członkami sztabu medycznego gospodarzy. Nieoficjalne informacje mówią, że piłkarz nabawił się kontuzji mięśni zginających staw kolanowy. W szatni miał poruszać się o własnych siłach.
Stara Dama miała ustalić z portugalską federacją, że Ronaldo wróci do Turynu we wtorek.
Kontuzją pięciokrotnego zdobywcy Złotej Piłki mogą niepokoić się kibice Juventusu, który 10 kwietnia zmierzy się w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów z Ajaksem. Rewanż zaplanowano na 16 kwietnia.

Wymagający terminarz

Z powodu kontuzji kostki Ronaldo pauzował przez kilka dni na przełomie lutego i marca. Ostatnia dłuższa przerwa piłkarza miała miejsce po Euro 2016 roku, gdy podczas finału z Francją (1:0) naderwał więzadło boczne piszczelowe w lewym kolanie.
Rozegrany kilka dni temu mecz z Ukrainą (0:0) był jego pierwszym od zeszłorocznego mundialu w Rosji.
W momencie gdy Ronaldo doznał kontuzji, Portugalia przegrywała 0:1. Gola dla Serbów strzelił chwalony za ostatnie mecze z Realem Madryt pomocnik Ajaksu Amsterdam - Dusan Tadić. Jeszcze przed przerwą strzałem z dystansu wyrównał Danilo Pereira.
Spotkanie prowadził polski arbiter Szymon Marciniak.
Autor: aw, TG / Źródło: eurosport.pl