Kontuzja Neymara. Brazylijczyk nie zagra przez miesiąc

14/10/2019, 17:33 GMT+2

Zaledwie 12 minut przebywał Neymar na boisku podczas zremisowanego towarzyskiego meczu Brazylii z Nigerią 1:1. Zawodnik Paris Saint-Germain doznał kontuzji ścięgna udowego. Klub poinformował, że piłkarz nie będzie zdolny do gry przez cztery tygodnie.

W trakcie 101. występu w reprezentacji Brazylii Neymar złapał się za lewe udo, a następnie ze łzami w oczach już po 12 minutach opuścił murawę w Singapurze. W miejsce 27-letniego napastnika wszedł Philippe Coutinho.
Wiadomym było, że gwiazdor PSG doznał kontuzji. Od razu zaczęto zadawać sobie pytanie, jak długo potrwa jego przerwa w grze.

Miesiąc bez gry

"Wykonany w czwartek po południu rezonans magnetyczny potwierdził zmianę drugiego stopnia w ścięgnie lewej nogi. Kolejne badania zostaną przeprowadzone w ciągu ośmiu dni, ale według wstępnych szacunków powrót do rywalizacji będzie trwał cztery tygodnie, w zależności od rozwoju sytuacji" - opisano dolegliwość Brazylijczyka w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej francuskiego klubu.
Neymar rozegrał w tym sezonie jedynie pięć spotkań w zespole prowadzonym przez Thomasa Tuchela, ale zdołał zdobyć cztery bramki. Paris Saint-Germain jest liderem Ligue 1 i ma dwa zwycięstwa po dwóch kolejkach Ligi Mistrzów.
Z powodu kontuzji piłkarz opuścił w tym roku najważniejsze mecze reprezentacji Brazylii. Bez niego w składzie Canarinhos wygrali Copa America.
Autor: fira/TG / Źródło: eurosport.pl, psg.fr