Kontuzja Leo Messiego w meczu z Sevillą

20/10/2018, 20:14 GMT+2

Zaczął od szybkiej asysty, potem dorzucił bramkę. Mecz Barcelony z Sevillą zakończył się jednak dla Leo Messiego koszmarnie. Argentyńczyk jeszcze w pierwszej połowie opuścił boisko z powodu kontuzji łokcia. Jak poinformowali po meczu Katalończycy, ich gwiazdor będzie musiał pauzować około trzy tygodnie.

Camp Nou zamarło dokładnie w siedemnastej minucie spotkania. Messi ucierpiał, gdy próbował odebrać piłkę pomocnikowi gości Franco Vazquezowi. Przewrócił się na murawę, a jego prawy łokieć wygiął się w nienaturalny sposób.
As Katalończyków zaczął zwijać się z bólu, od razu można było zauważyć, że jego ręka spuchła. Mimo, że od razu na boisku pojawił się sztab medyczny, zawodnik leżał na nim kilka minut. Jak pisze kataloński dziennik "Sport", "zrobiło mu się słabo".

Murawę opuścił o własnych siłach, ale jak dodaje gazeta, od razu został przewieziony do szpitala, gdzie zrobiono mu prześwietlenie. "Sport" podawał, że Messi będzie pauzować od 10 do 15 dni. Potem Barcelona oficjalnie poinformowała, że przerwa zawodnika potrwa jednak dłużej.
"Badania potwierdziły, że ma pęknięcie kości promieniowej prawej ręki. Będzie pauzował przez około trzy tygodnie" - napisał na Twitterze klub.
Kontuzja przytrafiła mu się w ważnym dla Barcelony momencie. W tygodniu Duma Katalonii zmierzy się z Interem Mediolan w Lidze Mistrzów. Kilka dni później czeka ją prestiżowy mecz z Realem Madryt.

Pierwszy taki przypadek

Jak zaznaczono, to pierwszy przypadek w karierze Messiego, gdy został on zmieniony jeszcze w pierwszej połowie. I w sumie jego czternasta kontuzja.
Jak ważny jest dla Barcy, nie trzeba nikomu tłumaczyć. Pokazał to choćby sobotni mecz. Messi zaraz na jego początku asystował przy golu Phillipe Couthino. Potem sam pokonał bramkarza gości, popisując się wcześniej kilkudziesięciometrowym rajdem. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki był to jego dwunasty gol w sezonie.
Barcelona ostatecznie wygrała 4:2, dzięki czemu wskoczyła na pierwsze miejsce w tabeli właśnie kosztem Sevilli.
Barcelona - Sevilla 4:2
Bramki: Coutinho 2’, Messi 12’, Suarez 63’, Rakitić 88’ - Sarabia 79’, Muriel 90’)