Kontuzja Karima Benzemy w meczu Celtic - Real - Liga Mistrzów

06/09/2022, 20:11 GMT+2

Karim Benzema przedwcześnie zakończył wtorkowy mecz Realu Madryt z Celtikiem FC (3:0) w Lidze Mistrzów. Wyraźnie przygnębiony Francuz opuścił boisko już w pierwszej połowie, z gry wyeliminowała go kontuzja.

Real, zdecydowany faworyt spotkania, po pierwszej połowie w Szkocji schodził z bezbramkowym remisem, ale zdecydowanie nie była to najgorsza wiadomość dla kibiców Królewskich.
Tylko 28 minut na placu gry spędził Benzema, który został zmieniony przez Edena Hazarda.

"Wyraźnie przygnębiony"

Po jednej z akcji Francuz poczuł ból w kolanie. Później wyraźnie utykał, co jakiś czas łapiąc się za nogę. Murawę opuścił o własnych siłach, ale z grymasem na twarzy. Z boiska udał się prosto do szatni. Analizując reakcję zawodnika, hiszpańskie media są pełne obaw o stan jego zdrowia.
"Schodził wyraźnie zmartwiony i przygnębiony" - relacjonuje dziennik "Marca".
Gazeta zauważa, że świetnie zachowali się szkoccy kibice, którzy widząc jak piłkarz mocno przeżywa to, co się stało, pożegnali go głośnymi oklaskami.

Ancelotti uspokaja

Po meczu trener madrytczyków Carlo Ancelotti uspokajał.
- Pierwsze diagnozy mówią, że to nic poważnego. Więcej będziemy wiedzieć po porannych badaniach - przyznał.
Pod nieobecność Francuza Królewscy wygrali w Glasgow 3:0.
Real i Celtic rywalizują w grupie F, w której są jeszcze Szachtar Donieck i RB Lipsk.