Komplet punktów Manchesteru City w starciu z Crystal Palace

14/04/2019, 15:32 GMT+2

Manchester City nie gubi punktów. Walczący o mistrzostwo Anglii The Citizens w niedzielę pokonali na wyjeździe Crystal Palace 3:1. Zespół Pepa Guardioli na chwilę został liderem Premier League. O 17:30 Liverpool na Anfield podejmował Chelsea. The Reds również nie zawiedli.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku Crystal Palace sprawiło jedną z największych niespodzianek tego sezonu, pokonując w Manchesterze ekipę City 3:2. O ile wtedy The Citizens mogli jeszcze sobie pozwolić na stratę punktów, tak w obecnej sytuacji, na finiszu rozgrywek o żadnym potknięciu nie mogło już być mowy. Zespół Pepa Guardioli o mistrzostwo bije się z Liverpoolem i wszystko wskazuje na to, że sprawa tytułu wyjaśni się w ostatniej serii spotkań.

336 dni De Bruyne'a

W niedzielę na Selhurst Park goście od razu przejęli inicjatywę i piłkarze Crystal Palace praktycznie mogli tylko starać się przeszkadzać rywalom w konstruowaniu akcji. Przewaga City była momentami przygniatająca. W efekcie, w 15. minucie zespół z Manchesteru objął prowadzenie. Precyzyjnie piłkę do Raheema Sterlinga podał Kevin De Bruyne, a Anglik pokonał Vicente Guaitę strzałem z ostrego kąta.
Warto na chwilę zatrzymać się przy podającym. Choć trudno w to uwierzyć, dla De Bruyne była to dopiero pierwsza asysta w tym sezonie. Zmagał się on co prawda z różnymi urazami, ale mimo to statystyka brzmi nieprawdopodobnie. Poprzednio decydujące podanie Belg zaliczył… 336 dni temu, w ostatniej kolejce sezonu 2017/18. Była to wtedy jego 16 asysta w rozgrywkach.

Niewiele brakowało, a jeszcze w pierwszej połowie meczu z Crystal Palace De Bruyne do asysty dołożyłby gola. Tuż przed przerwą z bliska trafił on jednak w bramkarza gospodarzy.

Orły postraszyły w koncówce

W drugiej części spotkania gracze Manchesteru City nadal w pełni kontrolowali sytuację, ale też zbytnio nie przemęczali się w ofensywie. Wystarczyło to, by podwyższyć prowadzenie w 63. minucie. Po podaniu Leroya Sane Sterling na pełnym luzie strzelił swojego drugiego w tym meczu gola.
I gdy wydawało się, że goście spokojnie doczekają do ostatniego gwizdka, Ilkay Gundogan tuż przed polem karnym City sfaulował Jamesa McArthura. Do rzutu wolnego podszedł Luka Milivojević i przymierzył idealnie. Ederson nie sięgnął piłki, Orły złapały kontakt.
Zespół Guardioli nie pozwolił jednak miejscowym na rozwinięcie skrzydeł po bramce Milivojevicia. W 90. minucie sytuację wyjaśnił Gabriel Jesus, który ustalił wynik spotkania. Drugą asystę w tym meczu zaliczył De Bruyne. Powtórka pokazała, że Brazylijczyk w momencie podania był na spalonym. VARu w Premier League jeszcze nie ma, gol został więc uznany.
Manchester City wygrał z Crystal Palace na Selhurst Park 3:1 i ponownie znalazł się na szczycie tabeli. Jak się okazało - tylko na chwilę. Oczy fanów The Citizens od 17:30 były zwrócone na Anfield, gdzie Liverpool grał z Chelsea. Podopieczni Juergena Kloppa zwyciężyli 2:0 i na ten moment to oni są na pierwszym miejscu.
Autor: Kali / Źródło: eurosport.pl