Kibice Zenita Sankt Petersburg utworzyli czerwony tunel dla piłkarzy

22/02/2019, 08:30 GMT+1

Kibice Zenita Sankt Petersburg znani są z fanatycznego dopingu, jednak w czwartek weszli pod tym względem na inny poziom. Przed rewanżem z Fenerbahce w Lidze Europy postanowili jeszcze bardziej zmotywować zespół. Wystawili piłkarzom prawdziwy spektakl. Pomogło.

Pierwszy mecz 1/16 finału Ligi Europy zakończył się wygraną Fenerbahce 1:0. Rosjanie więc nie mieli łatwego zadania w rewanżu. Kibice stwierdzili, że pomóc swojemu zespołowi mogą, dając od siebie coś ekstra. I dali.
Setki fanów wyszły na jedną z dróg prowadzących na stadion Zenit Arena i przywitało przejeżdżający ulicą autobus drużyny. Ale jak! To był tunel stworzony z płonących rac. Gdy autokar mijał kibiców, oni odpalali kolejne race, tworząc długi ognisty tunel. Filmik opublikowany przez rosyjski klub robi wrażenie.

Ożywieni

Ten pirotechniczny występ kibiców ekipy z Sankt Petersburga poniósł piłkarzy, który od pierwszych minut rewanżowego starcia dążyli do odrobienia strat. Efekty szybko były widoczne. Gospodarze objęli prowadzenie już w czwartej minucie po golu Magomeda Ozdojewa, a w 37. podwyższył je Sardar Azmoun. Straty zostały więc szybko odrobione z nawiązką.

Wprawdzie tuż przed przerwą gospodarze znów byli w opałach za sprawą kontaktowej i pięknej bramki dla Turków zdobytej przez Mehmeta Topala, ale niespełna kwadrans przed końcem Azmoun w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zawiódł swoich kibiców. Zenit wygrał dzięki temu 3:1 i uzyskał awans do najlepszej szesnastki.
Kto będzie rywalem "Wenecji Północy"? Losowanie 1/8 finału odbędzie się w piątek o 13.00 w Nyonie. Transmisja w Eurosport 2.