Kibic Birmingham uderzył Jacka Grealisha w twarz. klub został ukarany

17/09/2019, 17:20 GMT+2

Birmingham City zostało ukarane grzywną w wysokości 42,5 tysiąca funtów za skandaliczny wybryk, do którego doszło w marcu podczas derbowego meczu z Aston Villą. Jeden z kibiców wbiegł wtedy na boisko i uderzył kapitana gospodarzy Jacka Grealisha.

10 marca Aston Villa wygrała na wyjeździe z Birmingham City 1:0. Derbowy mecz został jednak przyćmiony przez wydarzenie z 9. minuty.

Skandaliczny atak

Na murawę St Andrew’s Stadium wbiegł kibic Birmingham. Mężczyzna zaatakował Grealisha, uderzając go pięścią w twarz.
Piłkarz upadł na murawę, zaś stadionowy chuligan został natychmiast spacyfikowany. Na szczęście Grealishowi nic poważnego się nie stało. Na dodatek w drugiej połowie strzelił zwycięskiego gola.
- Byłem wtedy nieświadomy. Wydaje mi się, że mieliśmy rzut rożny lub wrzut, a ja wchodziłem na pozycję i po prostu poczułem uderzenie z boku twarzy – skomentował ówczesne wydarzenie Grealish.

Zasłużona kara

27-letni Paul Mitchell – tak nazywał się napastnik, przyznał się do winy przed sądem. Został skazany na 14 tygodni pozbawienia wolności oraz zakaz stadionowy na 10 lat, a na mecze Birmingham dożywotnio.
Za zachowanie swojego kibica zapłacił również klub, który nie zdołał zadbać o bezpieczeństwo piłkarzy. Niezależna Komisja Regulacyjna ukarała Birmingham grzywną 42,5 tysiąca funtów.
"Birmingham City zostało ukarane grzywną w wysokości 42,5 tysiąca funtów i ostrzeżone przez Związek Piłki Nożnej po tym, jak jeden z ich fanów wbiegł na boisko i uderzył Jacka Grealisha z Aston Villi podczas meczu Championship w marcu" – możemy przeczytać w pisemnym oświadczeniu komisji.
Autor: Skrz/TG/kwoj / Źródło: eurosport.pl