Karol Świderski z PAOK Saloniki strzelił efektownego gola w lidze greckiej

20/10/2019, 19:22 GMT+2

Sezon 2019/20 jest dla Karola Świderskiego na razie bardzo udany. Polski napastnik, reprezentujący barwy PAOK-u Saloniki, imponuje formą strzelecką w lidze greckiej. W niedzielę kolejny raz znalazł sposób na bramkarza rywali. Uczynił to zresztą w efektowny sposób.

W meczu 7. kolejki Super League PAOK pokonał na własnym boisku Lamię 3:0. Gospodarze błyskawicznie rozstrzygnęli losy spotkania, ustalając wynik już w 11. minucie.
Strzelanie w 2. minucie rozpoczął Josip Misić, a chwilę później na 2:0 podwyższył Dimitris Giannoulis.
Trzeci raz bramkarza gości pokonał Świderski. Polak uczynił to w niezwykle efektowny sposób. Po płaskim podaniu Miroslava Stocha były napastnik Jagiellonii Białystok sprytnym strzałem piętą skierował piłkę do siatki.

Świderski na czele

Dla Świderskiego była to już szósta bramka zdobyta w tym sezonie. W ten sposób umocnił się na czele klasyfikacji strzelców greckiej ekstraklasy.
Broniący tytułu PAOK jest wiceliderem rozgrywek. Do prowadzącego Olympiakosu traci dwa punkty.

Autor: Kali / Źródło: eurosport.pl