Karny, czerwona kartka, pierwsze zwycięstwo Górnika w Zabrzu

28/10/2018, 19:21 GMT+1

Górnik Zabrze pokonał na własnym stadionie Zagłębie Lubin 2:0 w niedzielnym meczu 13. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Miejscowi wygrali pierwszy raz u siebie w tym sezonie. Goście w drugiej połowie grali w osłabieniu.

Z racji trudnej sytuacji w tabeli kibice Górnika już przed meczem domagali się od swoich zawodników wygranej. Ci zaczęli ofensywnie, jednak tylko strzał Kamila Zapolnika z ostrego kąta sprawił problem lubińskiemu bramkarzowi.

Do interwencji z bliska był też zmuszony Tomasz Loska, broniąc uderzenie Damjana Bohara.

Druga żółta

W 28. minucie było 1:0. Po faulu Jakuba Tosika na Zapolniku sędzia podyktował rzut karny dla Górnika, wykorzystany przez Igora Angulo.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Zagłębie straciło też zawodnika, bo po drugiej żółtej kartce do szatni odesłany został Sasa Balić.

Już po niespełna minucie gry po przerwie Angulo podwyższył prowadzenie, pokonując Dominik Hładuna głową, po podaniu Jesusa Jimeneza.

Osłabieni goście mogli zdobyć honorowego gola w samej końcówce. Po rzucie wolnym Filipa Starzyńskiego z kilku metrów strzelił Patryk Tuszyński. Loska obronił.

Górnik Zabrze - KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)

Bramki: Igor Angulo (38-karny, 46)

Czerwona kartka za drugą żółtą: Sasa Balić (45+2)

Górnik: Tomasz Loska - Kacper Michalski, Dani Suarez, Paweł Bochniewicz, Daniel Liszka - Kamil Zapolnik (87. Konrad Nowak), Szymon Matuszek (51. Maciej Ambrosiewicz), Szymon Żurkowski, Jesus Jimenez - Łukasz Wolsztyński (64. Rafał Wolsztyński), Igor Angulo

Zagłębie: Dominik Hładun - Jakub Tosik (45. Patryk Tuszyński), Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Sasa Balić - Dawid Pakulski, Adam Matuszczyk, Filip Starzyński, Filip Jagiełło (68. Mateusz Matras), Damjan Bohar (46. Damian Oko) - Bartłomiej Pawłowski
Autor: rk / Źródło: PAP