Karim Benzema nie wykorzystał rzutu karnego z Osasuną, niechlubny rekord - LaLiga

03/10/2022, 10:23 GMT+2

To nie był udany powrót Karima Benzemy po przerwie spowodowanej kontuzją. Real Madryt po raz pierwszy w tym sezonie zgubił punkty, remisując 1:1 z Osasuną, a napastnik nie wykorzystał rzutu karnego. Drużyna z Pampeluny wyraźnie nie leży Francuzowi.

Środkowy napastnik Królewskich pauzował od 6 września z powodu kontuzji uda, której nabawił się podczas wygranego 3:0 spotkania z Celtikiem Glasgow w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów. Do treningów z drużyną wrócił dopiero w ostatnią środę, a już w niedzielę trener Carlo Ancelotti desygnował go do gry od pierwszej minuty w ligowym starciu z Osasuną.

W tym roku ma już więcej pudeł niż w całej karierze

W drugiej połowie przy stanie 1:1 Benzema mógł zapewnić swojej drużynie siódme z rzędu ligowe zwycięstwo. W 75. minucie został bowiem sfaulowany w polu karnym przez Unai Garcię, który został ukarany czerwoną kartką. Francuski napastnik oddał mocny strzał z 11 metrów, trafiając jedynie w poprzeczkę.
To piąta niewykorzystana jedenastka przez niego w tym roku (z 15 prób) i - co ciekawe - trzecia przeciwko Osasunie. Poprzednie dwie Francuz zmarnował w jednym meczu - 20 kwietnia w Pampelunie (wtedy Królewscy i tak wygrali 3:1).

Doszło tym samym do historycznego wydarzenia. Pierwszy raz w 93-letniej historii rozgrywek zdarzyło się, by jeden gracz nie wykorzystał trzech rzutów karnych z rzędu przeciwko temu samemu bramkarzowi Sergio Herrerze.

Francuz chybił też z jedenastu metrów w spotkaniach z Elche (w styczniu) i Celtą Vigo (w kwietniu). Warto podkreślić, że do 2022 roku w całej swojej karierze zmarnował tylko trzy jedenastki.
- To nie był jego najlepszy mecz, ale to normalne po tym, jak przegapił kilka spotkań. Trenował bardzo ciężko i pewnie nie jest jeszcze tak dokładny - ocenił Ancelotti.
Włoski szkoleniowiec Królewskich pamiętał o poprzednich pudłach Francuza z Osasuną. - Pomyślałem o zmianie wykonawcy, ale można było to zrobić wcześniej. Pamiętam też, że potem Karim wykonywał dwa najważniejsze rzuty karne w sezonie z Manchesterem City i trafiał. Uważam, że jest najlepszy u nas w karnych i dalej będzie je uderzać - podkreślił.

"Lewy" ucieka Królewskim

Niedzielny remis oznacza, że obrońcy tytułu stracili pozycję lidera na rzecz Barcelony. Obie drużyny mają po 19 punktów, lecz Duma Katalonii ma lepszy bilans bramkowy.
Benzema, król strzelców w poprzednim sezonie, ma w bieżących rozgrywkach tylko trzy trafienia. Najskuteczniejszym piłkarzem Realu jest obecnie Vinicius Junior - pięć goli, a liderem klasyfikacji strzelców La Liga jest Robert Lewandowski. Napastnik Barcelony zgromadził dziewięć bramek.
Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl