Kamil Glik bliżej powrotu do Serie A. Benevento - Pisa: wynik i relacja z barażowego meczu Serie B - Piłka nożna

18/05/2022, 11:35 GMT+2

Kamil Glik ma powody do zadowolenia. We wtorek wieczorem jego Benevento pokonało u siebie w pierwszym meczu drugiej rundy baraży o Serie A Pisę 1:0. Polski obrońca rozegrał całe spotkanie.

W obu połowach przewaga należała do gospodarzy, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i stwarzali więcej sytuacji bramkowych.
Na zwycięskiego gola przyszło im jednak czekać długo, aż do 85. minuty. Wówczas Gianluca Lapadula wykorzystał błąd obrońcy gości i szybki strzałem po ziemi z 10 metrów nie dał szans Andrade Nicolasowi na obronę.

Glik starał się być wszędzie

Glik starał się być aktywny po obu stronach boiska. Dzielnie też odpierał ataki rywali we własnym polu karnym, popisując się kilkoma udanymi interwencjami. W 77. minucie ukarany został żółtą kartką.
W regularnym sezonie Serie B Pisa zajęła trzecie miejsce. Benevento skończyło rozgrywki na siódmym. Ich rewanż zaplanowano na 21 maja.

W drugim półfinale baraży Brescia rywalizuje z Monzą. Finałowy dwumecz rozegrany zostanie 26 i 29 maja.
Wcześniej awans do Serie A uzyskały Lecce i Cremonese.
Autor: br/łup / Źródło: eurosport.pl