Juventus Turyn - Inter Mediolan: wynik i relacja - Serie A

15/05/2021, 19:52 GMT+2

Juventus po dziewięciu latach panowania w Serie A ustąpił miejsca na tronie Interowi. W sobotnim hicie turyńczycy poprawili sobie jednak nastroje, pokonując odwiecznych rywali z Mediolanu 3:2 po emocjonującym widowisku.

Inter zapewnił sobie tytuł mistrzowski na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek ligowych na Półwyspie Apenińskim. W przedostatniej serii spotkań podopieczni Antonio Conte walczyli głównie o prestiż. Więcej do zdobycia mieli Bianconeri, którzy dzięki wygranej zbliżyli się do strefy premiowanej grą w Lidze Mistrzów.

Emocje od początku

Włoski szlagier z pewnością nie rozczarował. Na Allianz Stadium były grad goli, ciekawe zwroty akcji i dwie czerwone kartki.
Rezultat w pierwszej odsłonie otworzył Cristiano Ronaldo, który podszedł do rzutu karnego podyktowanego za faul na Giorgio Chiellinim. Samir Handanović wyczuł intencje Portugalczyka, ale przy dobitce był już bezradny.
Gospodarze nie nacieszyli się prowadzeniem zbyt długo. Już po dziesięciu minutach arbiter dopatrzył się przewinienia w szesnastce turyńczyków i tym razem przyznał jedenastkę Interowi. Wojciecha Szczęsnego pewnym strzałem pokonał Romelu Lukaku.
Gdy wydawało się, że obie ekipy zejdą na przerwę przy wyniku remisowym, fantastycznym uderzeniem z linii pola karnego popisał się Juan Cuadrado.

Determinacja Juventusu

Po zmianie stron sytuację Juventusu szybko skomplikowała druga żółta kartka dla Rodrigo Bentancura, który osłabił swój zespół. Mediolańczycy grę w przewadze wykorzystali jednak dopiero w końcówce podstawowego czasu gry. W 83. minucie po dośrodkowaniu Nicolo Barelli niefortunną interwencję zaliczył Chiellini, pakując piłkę do bramki Szczęsnego.
Finisz drugiej części spotkania podobnie jak przed przerwą należał jednak do zawodników z Turynu. W roli głównej ponownie wystąpił Cuadrado. Najpierw wywalczył rzut karny, a po chwili sam zamienił go na zwycięskiego gola.

Mediolańczycy w sobotę nie byli w stanie poradzić sobie z Kolumbijczykiem, czego najlepszym dowodem był faul sfrustrowanego Marcelo Brozovicia już w doliczonym czasie gry. Piłkarz Interu za swoje przewinienie zasłużenie wyleciał z boiska tuż przed ostatnim gwizdkiem.
Juventus dzięki wygranej przesunął się na czwarte miejsce w tabeli, awansując do strefy premiowanej grą w Lidze Mistrzów. W niedzielę Napoli może jednak odzyskać tę pozycję, jeśli pokona na wyjeździe Fiorentinę. Tymczasem Inter mimo porażki na jedną kolejkę przed końcem sezonu ma 10 punktów przewagi nad drugą Atalantą.

Juventus Turyn - Inter Mediolan 3:2

Bramki: 1:0 Cristiano Ronaldo (24'), 1:1 Romelu Lukaku (35'), 2:1 Juan Cuadrado (45+2'), 2:2 Giorgio Chiellini (83'), 3:2 Juan Cuadrado (88').
Inne sobotnie mecze 37. kolejki:Genoa - Atalanta 3:4
Spezia - Torino 4:1
AS Roma - Lazio 2:0
Autor: jac/twis / Źródło: eurosport.pl