Juventus – SPAL: wynik i relacja – Puchar Włoch

27/01/2021, 21:58 GMT+1

Mistrzowie Serie A w środowy wieczór pokonali w Turynie SPAL 4:0 i zameldowali się w połfinale Pucharu Włoch. Kolejnym rywalem Juventusu będzie Inter, który we wtorek wyeliminował z rozgrywek Milan.

Juventus – SPAL

Miejsce w najlepszej czwórce zapewniła sobie już także Atalanta, która w swoim ćwierćfinale okazała się lepsza od Lazio. Ostatniego uczestnika 1/2 finału i zarazem przeciwnika ekipy z Bergamo wyłoni czwartkowa konfrontacja pomiędzy Napoli i Spezią.

Spacerek gospodarzy

Z dotychczas rozegranych spotkań tej fazy pucharowych rozgrywek w Turynie obejrzeliśmy najbardziej jednostronne widowisko. Mistrzowie Włoch do konfrontacji z przedstawicielem Serie B przystąpili w mocno eksperymentalnym składzie, lecz nie przeszkodziło im to w odniesieniu pewnego zwycięstwa.
W wyjściowej jedenastce Juventusu zabrakło m.in. Cristiano Ronaldo czy Wojciecha Szczęsnego. Znalazło się za to miejsce m.in. dla debiutującego w pierwszej drużynie Nicolo Fagioliego. Dostępu do bramki turyńczyków bronił doświadczony Gianluigi Buffon, który w czwartek będzie obchodzić swoje 43. urodziny.
Mimo wielu roszad gospodarze od początku niepodzielnie panowali na boisku. Podopieczni Andrei Pirlo wynik otworzyli po kwadransie gry, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Adrienie Rabiotcie. W tej sytuacji bardzo przydał się system VAR, gdyż w pierwszej chwili arbiter podejrzewał Francuza o próbę wymuszenia jedenastki i ukarał go żółtą kartką. Po obejrzeniu powtórek sędzia szybko zmienił jednak swoją decyzję, a stały fragment pewnie wykorzystał Alvaro Morata.

Szybko zdobyta bramka ustawiła przebieg meczu. Goście swoich szans w ofensywie mogli szukać głównie po kontratakach, lecz o to było trudno w sytuacji, gdy sami musieli gonić wynik.
Zespół z Ferrary znalazł się w jeszcze trudniejszym położeniu w 33. minucie, gdy do jego siatki trafił Gianluca Frabotta. Dla 21-latka był to debiutancki gol w pierwszym zespole Juventusu.
Po zmianie stron zapędy ofensywne turyńczyków nieco ustały. Sprawiali wrażenie usatysfakcjonowanych z prowadzenia, lecz niewiele ponad 10 minut przed końcem rezultat podwyższył jeszcze Dejan Kulusevski, a już w doliczonym czasie wynik ustalił Federico Chiesa.

Waleczna Atalanta

W drugim środowym meczu 1/4 finału Pucharu Włoch Atalanta pokonała Lazio 3:2. Gracze z Bergamo wyszli na prowadzenie już w pierwszych minutach gry dzięki trafieniu Berata Djimsitiego. Rzymianie w pierwszej połowie odpowiedzieli golami autorstwa Vedata Muriqiego i Francesco Acerbiego. Jeszcze przed przerwą wyrównał Rusłan Malinowski.
W drugiej odsłonie Atalanta musiała radzić sobie w osłabieniu po czerwonej kartce dla Jose Luisa Palomino. Mimo straty zawodnika gospodarze zdołali zdobyć decydującą bramkę. Na 3:2 trafił Aleksiej Miranczuk, zapewniając swojej ekipie miejsce w najlepszej czwórce Pucharu Włoch.
Aleksiej Miranczuk
Wyniki meczów 1/4 finału Pucharu Włoch:
Inter - AC Milan 2:1
bramki: 0:1 Zlatan Ibrahimović (31), 1:1 Romelu Lukaku (71), 2:1 Christian Eriksen (90).
Atalanta - Lazio 3:2
bramki: 1:0 Berat Djimsiti (7), 1:1 Vedat Muriqi (17), 1:2 Francesco Acerbi (34), 2:2 Rusłan Malinowski (37), 3:2 Aleksiej Miranczuk (57).
Juventus - SPAL 4:0
bramki: 1:0 Alvaro Morata (16), 2:0 Gianluca Frabotta (33), 3:0 Dejan Kulusevski (78), 4:0 Federico Chiesa (90).
Napoli - Spezia (czwartek godz. 21:00)
Autor: jac/TG / Źródło: eurosport.pl