Juventus - Sassuolo: wynik meczu 14. kolejki Serie A

01/12/2019, 14:47 GMT+1

Juventus Turyn przedłużył serię spotkań bez porażki, remisując na swoim boisku 2:2 z Sassuolo w 14. kolejce włoskiej ekstraklasy. Mecz z ławki obejrzał Wojciech Szczęsny.

To łącznie 19. spotkanie o punkty w sezonie, którego mistrzowie kraju nie przegrali. Mimo wszystko, trudno żeby byli zadowoleni. Sassuolo zajmuje dopiero 12. miejsce w tabeli i wydawało się, że Stara Dama powinna sobie poradzić.

Odrobili stratę

W niedzielę blisko było niespodzianki. Wprawdzie Juve wyszło na prowadzenie w 20. minucie po strzale Leonardo Bonucciego, ale później Gianluigi Buffon dwukrotnie wyciągał piłkę z siatki - po strzałach Jeremiego Bogi (22.) i Francesco Caputy (47.). W 68. minucie jednak rzut karny wywalczył Paulo Dybala, a na bramkę zamienił go Cristiano Ronaldo. To była jego szósta bramka w sezonie.

Ekipa z Turynu przerwała serię czterech zwycięstw ligowych z rzędu. Pozostaje na szczycie tabeli, ale w niedzielę może ją przeskoczyć Inter Mediolan, który teraz traci dwa punkty, ale ma do rozegrania mecz z przedostatnim w tabeli SPAL-em.
Juventus - Sassuolo 2:2
Bramki: Bonucci (20.), Ronaldo (68. karny) - Boga (23.), Caputo 47.)
Autor: TG / Źródło: PAP, eurosport.pl