Juventus - Napoli: wynik meczu i relacja - Serie A

06/01/2022, 21:44 GMT+1

Po słabym meczu Juventus zremisował na własnym stadionie z Napoli 1:1 w 20. kolejce Serie A. Na gola Driesa Mertensa z pierwszej połowy po przerwie odpowiedział Federico Chiesa. Po 90 minut w obu ekipach rozegrali Polacy - Wojciech Szczęsny i Piotr Zieliński.

W spotkaniu piątej z trzecią ekipą tabeli faworytem byli gospodarze. Po słabym początku sezonu Juventus wrócił na odpowiednie tory, będąc niepokonanym od końca listopada 2021 roku. Z kolei Napoli przegrało trzy z czterech ostatnich meczów w Serie A, ulegając w tym czasie u siebie takim drużynom jak Empoli czy Spezia.

Bezradne Juve

Hitowe starcie włoskiej ekstraklasy rozpoczęło się od wyrównanej gry w środku pola. Mający większą przewagę Bianconeri nie potrafili jednak przejść dobrze ustawionej defensywy rywali.
W 23. minucie zawodnicy z Neapolu dość niespodziewanie objęli prowadzenie. Po dograniu Matteo Politano futbolówka trafiła w polu karnym do Driesa Mertensa. Belg ułożył sobie piłkę na prawej nodze i płaskim uderzeniem pokonał próbującego interweniować Szczęsnego.
Juve szybko chciało odpowiedzieć na stratę gola, ale neapolitańczycy dalej szukali swoich szans w ataku. W pierwszych 45 minutach łącznie oddali 11 strzałów, co jest najlepszym wynikiem gości na Allianz Stadium od sierpnia 2013 roku.

Słaba druga połowa

Po przerwie obraz meczu uległ zmianie. Piłkarze Starej Damy ruszyli do ofensywy i w 54. minucie doprowadzili do wyrównania. Na uderzenie z kilkunastu metrów zdecydował się Federico Chiesa, a piłka po lekkim rykoszecie od Stanislava Lobotki zaskoczyła kolumbijskiego golkipera Napoli.
W ostatnich dwóch kwadransach gospodarze nie poszli za ciosem, nie mając argumentów, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Podobnie wyglądała sytuacja w przypadku podopiecznych nieobecnego w czwartek na ławce ze względu na pozytywny wynik testu na COVID-19 Luciano Spalettiego. Spotkanie zakończyło się zatem remisem, sprawiedliwym z przebiegu rywalizacji.
Obaj reprezentanci Polski spędzili na boisku pełne 90 minut.
Juventus - Napoli 1:1 (0:1)
Bramki: Chiesa (54.) - Mertens (23.).
Juventus utrzymał piąte miejsce w tabeli (35 pkt). Napoli zajmuje trzecią lokatę (40 oczek). Liderem z dorobkiem 46 punktów jest Inter Mediolan.