Juventus - Genoa, Napoli - Empoli, Fiorentina - Inter: wynik i relacja - Puchar Włoch

14/01/2021, 09:03 GMT+1

Juventus po dogrywce pokonał Genoę 3:2 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Włoch. Zwycięskiego gola strzelił debiutujący Tunezyjczyk Hamza Rafia. Swoje mecze 1/8 finału wygrały też Inter Mediolan oraz Napoli.

Debiutujący Hamza Rafia zapewnił Juventusowi wygraną z Genoą w 1/8 finału Pucharu Włoch

Tym razem w bramce Juve zabrakło Wojciecha Szczęsnego. Zastąpił go słynny Gianluigi Buffon, który pod koniec stycznia skończy 43 lata.
Prowadzenie gospodarzom dał już w drugiej minucie młody Szwed Dejan Kulusevski, a 21 minut później po jego podaniu na 2:0 podwyższył Hiszpan Alvaro Morata. W 28. kontaktowego gola dla zespołu z Genui uzyskał niemiecki obrońca Lennart-Marten Czyborra. Kwadrans przed końcem do remisu doprowadził Filippo Melegoni.
W dogrywce o sukcesie miejscowych przesądził debiutujący w seniorskiej drużynie Tunezyjczyk Hamza Rafia, który na co dzień występuje w drużynie młodzieżowej.
O półfinał turyńczycy powalczą z Sassuolo lub drugoligowym SPAL Ferrara.

Napoli gra dalej

Wcześniej w środę Napoli pokonało na własnym stadionie drugoligowe Empoli 3:2, a o sukcesie zdecydował gol Andrei Petagny w 77. minucie. Wcześniej goście, bez Szymona Żurkowskiego w kadrze meczowej, dwukrotnie wyrównywali po strzałach Szwajcara Nedima Bajramiego.
Piotr Zieliński z Napoli wszedł na boisko w 70. minucie, a Arkadiusz Milik pozostaje odsunięty od zespołu.
W ćwierćfinale rywalem ekipy z Neapolu będzie zwycięzca meczu między Romą a Spezią.

Fiorentina nie dała rady

Z kolei Inter pokonał na wyjeździe po dogrywce 2:1 Fiorentinę, w składzie której zabrakło tym razem bramkarza Bartłomieja Drągowskiego (był w rezerwie). Tuż przed końcem dodatkowego czasu gry zwycięstwo Nerazzurim zapewnił belgijski snajper Romelu Lukaku.
W ćwierćfinale dojdzie do derbów Mediolanu, gdyż przeciwnikiem Interu będzie Milan, który we wtorek pokonał w serii rzutów karnych Torino 5:4. Po 90 minutach i dogrywce był bezbramkowy remis.
W zespole z Turynu do 63. minuty grał Karol Linetty.
W czwartek rozegrane zostaną dwa kolejne spotkania tej rundy, a pozostałe - 19 i 21 stycznia.
Autor: fira/łup / Źródło: eurosport.pl, PAP