Juventus - Brescia: wynik meczu i relacja - Serie A

16/02/2020, 16:46 GMT+1

Piłkarze Juventusu przynajmniej do niedzielnego wieczora wrócili na fotel lidera Seria A. W meczu 24. kolejki Wojciech Szczęsny zachował czyste konto, a Stara Dama pokonała Brescię 2:0.

Turyńczycy zagrali w niedzielę bez Cristiano Ronaldo, który w każdym z ostatnich jedenastu meczach strzelał przynajmniej jednego gola, bijąc tym samym rekord Juventusu.
W Serie A lepszy był jedynie Gabriel Batistuta, który trafiał w 13 kolejnych spotkaniach. Na śrubowanie rekordu Ronaldo musi poczekać, bo w niedzielę dostał od trenera Maurizio Sarriego wolne.

Dwa magiczne dotknięcia

Juve miało jednak w ataku kim straszyć. Brescię szkoleniowiec postraszył tercetem z Ameryki Południowej: Argentyńczykami Gonzalo Higuainem i Paulo Dybalą oraz Kolumbijczykiem Juanem Cuadrado. Dwaj ostatni wpisali się na listę strzelców.
Kluczowa dla losów spotkania okazała się 37. minuta. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną otrzymał Florian Aye za faul blisko własnego pola karnego. Rzut wolny na gola zamienił Dybala, który popisał się ładnym strzałem tuż przy słupku.

Grając przez ponad połowę w osłabieniu, Brescia nie była w stanie poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Szczęsnego. Kwadrans przed końcem straciła drugiego gola. Blaise Matuidi świetnie podał piłkę piętą do Cuadrado, a ten ładnie oszukał bramkarza Lorenzo Andrenacciego.

W 78. minucie na Allianz Stadium słychać było burzę braw - na boisko wszedł rekonwalescent Giorgio Chiellini. Filar obrony Juventusu pauzował od końcówki sierpnia z powodu zerwanych więzadeł.
Dzięki wygranej Juventus wyprzedził w tabeli Inter, ale może stracić pierwsze miejsce, jeśli wieczorem Inter pokona Lazio.

Sześć goli w Genui

Prawdziwy koszmar niedzielnego popołudnia przeżyli kibice w Genui. W meczu Polaków Sampdoria z Bartoszem Bereszyńskim i Karolem Linettym w składzie przegrała z Fiorentiną Bartłomieja Drągowskiego aż 1:5.
Spotkanie było popisem duetu Dusan Vlahović - Federico Chiesa. Obydwaj strzelili po dwa gole. Do własnej bramki trafił natomiast Morten Thorsby, a honor Sampy uratował w końcówce Manolo Gabbiadini.
Już do przerwy było po zawodach. Ekipa z Florencji prowadziła 3:0, a po czerwonej kartce zobaczyli: Nicola Murru w zespole gospodarzy oraz u gości Milan Badelj.