Juventus - Barcelona: wynik na żywo i relacja live - Liga Mistrzów

28/10/2020, 17:40 GMT+1

Barcelona pokonała w środowym hicie 2. kolejki Ligi Mistrzów Juventus 2:0. Tak spotkanie w Turynie relacjonowaliśmy w Eurosport.pl.

Koniec spotkania!
Mógł być nokaut, ale Fati zamiast strzelać, podawał niecelnie do Braithwaita. Przed nim był już tylko Szczęsny!
Arbiter przedłuża o pięć minut, zostały cztery.
Pedri zmieniony przez Braithwaite'a.
Messi strzela na 2:0 w górny róg, Szczęsny bezradny.
Szczęsny czy Messi?
Karny dla Barcelony po faulu Bernardeschigo na Fatim.
Jeszcze zmiana w Bacelonie. Za Griezmanna wchodzi Firpo.
Demiral traci piłkę, próbuje ją potem odzyskać i, spóźniony, fauluje Pjanicia. Sędzia bez wahania pokazuje mu drugą żółtą kartkę i wyrzuca w ten sposób z boiska.
Busquets trafiony piłką w rękę we własnym polu karnym. Tyle że wcześniej uderza ona w rękę także Dybalę. Rzut wolny dla Barcelony.
Alvaro trzy raz cieszył się z gola, a potem sędzia anulował trafienia.

Rabiot z kartką za faul taktyczny na Messim.
Pierwsza akcja McKenniego po wejściu. racz Juve odważnie wszedł przed pole karne, ale oddał stamtąd bardzo niecelny strzał.
Griezmann zamarkował strzał, potem podał do Messiego. Piłka zamiast dotrzeć do Argentyńczyka, zatrzymała się w gąszczu nóg obrońców. Francuz przekombinował.
Mckennie zmienił w ekipie gospodarzy Kulusevskiego.
Kolejne podanie od Messiego, Griezmann miał czystą pozycję w polu karnym, szukał dalszego rogu bramki i się pomylił!
Cuadrado pada w polu karnym i dostaje kartkę za próbę wymuszenia jedenastki.
Messi kapitalnie zwiódł balansem ciała obrońcę, ale potem przegrał pojedynek z Danilo. Gracz Juve w decydującym momencie świetnie wyłuskał piłkę spod nóg Argentyńczyka.
Faul na Messim i kartka dla Demirala.
Juve się budzi, ale na razie jego piłkarz mają źle nastawione celowniki. Prze momentem z pola karego źle uderzał Rabiot.
Kulusevski! Dobra sytuacja, dostał podanie od Moraty przed polem karnym, ale przeniósł piłkę wysoko nad bramką.
Po przerwie Juventus trafił do siatki (nieuznana bramka Moraty), ale poza tym ani razu nie nękał poważnie obrońców Barcelony.

Zmiana. Fati za Dembele.

Pedri do Messiego w polu karnym, obok Argentyńczyka od razu czterech graczy. Za chwilę strata.
Messi wyprowadził kontrę zespołu, dograł do Pedriego, który zwolnił akcję, ale potem oddał strzał. Ku swojemu niezadowoleniu po nodze rywala, obok bramki.
Messi blisko podwyższenia prowadzenia. Huknął z pierwszej piłki, tuż obok słupka.
Dembele przed szansą na gola. Ale zamiast strzelać z pola karnego, podaje Messiemu. Niedokładnie.!

Sergi Roberto ukarany kartką. Zasłużenie, brzydko faulował szarżującego Chiesę.

1:1? Nic z tego. Morata trafia z bliska po zgraniu piłki przez Cuadrado. Waha się, bo mógł być na spalonym. VAR analizuje sytuacje i ostatecznie gola nie uznaje. Przypomnijmy, dwa wcześniejsze Hiszpana także anulował.
Barcelona nie zamierza bronić wyniku. Drugą połowę zaczęła od pressingu i gospodarze na razie nie są w stanie zbyt wiele zrobić.

Alba szukał Messiego, na szczęście dla gospodarzy w odpowiednim miejscu stał obrońca, który przeciął zagranie.
Pierwszy strzał po przerwie. Bardzo niecelnie uderzył Bentancur.
Początek drugiej części!
Busquets zmieni Araujo, który pod koniec pierwszej części ucierpiał w starciu z Chiesą.
Szczęsny mobilizuje kolegów w tunelu, zawodnicy wychodzą na murawę.
Koniec pierwszej części. Dwie nieuznane bramki gospodarzy, konkretnie Alvaro Moraty. Najpierw przez zagranie ręką, potem pozycję spaloną. Jedyne trafienie, autorstwa Dembele - szczęśliwe. Po strzale zawodnika Barcy piłka odbiła się od Chiesy i przelobowała Szczęsnego.
Żółta kartka dla Kulusevskiego.
Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.
Ostatnie minuty wyraźnie dla Juventusu. Momentami cały zespół, oprócz Szczęsnego, na połowie gości.

Ogromne zamieszanie pod bramką Szczęsnego. Messi mógł strzelać, ale podał do Dembele, który z bliska trafił w Polaka. Potem bramkarz Juve interweniował raz jeszcze, rzucają się pod nogi innego gracza gości. Barcelona ma czego żałować
Kulusevski zatańczył z piłką w polu karnym, ale źle dograł do kolegów.
Akcja gości, piłka szczęśliwie spada pod nogi Alby, który jednak źle w nią trafia i znacznie pudłuje.
Cuadrado do Moraty, strzał z pola karnego i piłka w siatce. Ale gola znów nie ma. Hiszpan na spalonym. Druga jego nieuznana bramka.
Od kilku minut Barcelona przebywa głównie na swojej połowie.
Chiesa, tym razem zamiast dryblować, dośrodkował. I zrobił to fatalnie, praktycznie podał piłkę bramkarzowi Barcy.
Kolejna nieudana indywidualna akcja Chiesy.
Szczęsny interweniuje na przedpolu po centrze Alby, w kolejnej akcji odprowadza piłkę wzrokiem po niecelnym strzale Messiego z pola karnego. To mógł być gol.
Turyńczycy mają przewagę, gościom we znaki daje się Morata. Napastnikowi gospodarzy chęci nie brakuje, przed momentem faulował rywala, walcząc o pozycje w polu karnym.
Ostre starcie Cuadrado i Alby. Hiszpan przesadził, ale kartki nie dostał.
Morata pakuje piłkę do siatki po dobitce swojego strzału, ale radość gracza Juventusu przerywa sędzia VAR, który dopatrzył się zagrania ręką.
Odważna decyzja Dembele, który uderzył zza pola karnego. Miał szczęście, bo Chiesa zablokował strzał tak niefortunnie, że ten przelobował Szczęsnego.
Dembele i 1:0!
Demiral świetnie blokuje podanie Pederiego. Młody gracz gości był już w polu karnym i chciał wyłożyć piłkę lepiej ustawionemu Messiemu.
Szczęsny był w opałach, Griezmann trafił w słupek.

Kolejne długie podane z głębi pola przed szesnastkę Barcelony. Tym razem nie zdążył Cuadrado.
Kulusevski szukał prostopadłym podaniem Moraty, ale podał za mocno.
Szybka kontra Juve zakończył się złym dryblingiem Chiesy.

Pierwsze minuty ciekawe. Szczęsny paruje do boku mocne uderzenie Pjanicia, potem Griezmann trafia w słupek.
Zaczęli!
Barcelona bez Ansu Fatiego

Lionel Messi wysuniętym napastnikiem. Szczęsny musi się mieć na baczności.
Szczęsny w bramce Juve!

Do rozpoczęcia spotkania zostało już tylko kilka minut. Szykują się wielkie emocje.
A tak wygląda "11" Juventusu. Oczywiście nie ma Ronaldo, który jest na kwarantannie.

Oto skład gospodarzy, który desygnował do gry Koeman.

Mecz z Barceloną miał być pierwszym występem słynnego Portugalczyka przeciwko Leo Messiemu od 2018 roku, czyli odkąd Ronaldo opuścił Real Madryt.
W Turynie wszystko dopięte na ostatni guzik.

Pozostałe mecze środy.

�V���݊�m��ky�m��?��"�׫r����!��?P"��Z�������-����K_�@�����ږ[�u���b�ln��
Juventus po raz kolejny musi sobie radzić bez Cristiano Ronaldo, który znów otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Portugalczykowi trudno było się z tym pogodzić.
Grupę G uzupełniają Ferencvaros i Dynamo Kijów (ich mecz także o 21.). Juventus i Barcelona to oczywiście faworycie do awansu. Do środowego hitu przystąpią z trzema punktami na koncie.
Juventus - Barcelona 0:2 (Dembele 13', Messi 90' karny)
Autor: TG / Źródło: eurosport.pl