Juventus - Atalanta: wynik niedzielnego meczu i relacja - Serie A

22/01/2023, 21:43 GMT+1

Po jednym z najlepszych meczów w obecnym sezonie włoskiej ekstraklasy Juventus zremisował na własnym boisku z Atalantą Bergamo 3:3 (2:1). W meczu zagrali reprezentanci Polski: Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik. Pierwszy nie popisał się przy jednym z goli dla gości, a drugi wpisał się na listę strzelców.

Juventus przystępował do spotkania z Atalantą, chcąc zmazać plamę z poprzedniej kolejki Serie A. Przypomnijmy, że 13 stycznia Stara Dama uległa na wyjeździe Napoli aż 1:5. Atalanta w obecnym sezonie walczy o Ligę Mistrzów, tak więc emocje były gwarantowane.

Błąd Szczęsnego

Faktycznie niedzielny mecz od pierwszych minut był niezwykle intensywny. Obie strony grały otwartą piłkę i spięć podbramkowych nie brakowało.
Goście mogli cieszyć się z gola już w 4. minucie. Wówczas Ademola Lookman strzelił z dość ostrego kąta przy bliższym słupku bramki gości. Wojciech Szczęsny był tam, gdzie być powinien, ale mimo wszystko dał się zaskoczyć. Piłka po jego rękach wpadła przy przy słupku do siatki. To był poważny błąd golkipera reprezentacji Polski.

Gol Milika

Juventus po stracie gola usilnie starał się o wyrównanie. Szansa nadarzyła się w 25. minucie. W polu karnym gospodarzy Ederson faulował Nicolo Fagioliego, a sędzia po wideoweryfikacji VAR podyktował jedenastkę. Pewnie wykorzystał ją Angel Di Maria. Argentyńczyk był w niedzielę jednym z najlepszych piłkarzy na boisku.
Przyjezdni poszli za ciosem. W 34. minucie Di Maria podał piętą na skrzydle do Fagioliego, a Włoch mocno dośrodkował w pole karne. Tam do strzału ruszył Milik. Polak nic sobie nie zrobił z obecności obrońcy, huknął przy słupku i bramkarz był bez szans. Ten piękny gol jest już szóstym trafieniem Milika w obecnym sezonie Serie A.

Emocje po przerwie

Juventus przystępował do drugiej połowy prowadząc 2:1, ale bardzo szybko roztrwonił tę przewagę. Tuz po zmianie stron Danilo stracił piłkę przed swoim polem karnym, piłkarze Atalanty wymienili kilka szybkich podań, a całość pewnym strzałem z bliskiej odległości wykończył Joakim Maehle.
Piłkarze Juve dobrze nie otrząsnęli się po tym ciosie, a już przerywali 2:3. Tym razem pięknym golem głową popisał się Lookman. Asystował mu Jeremie Boga. To był trzeci celny strzał na bramkę Atalanty i trzeci gol.
To nie był koniec emocji w tym meczu. W 65. minucie miejscowi wykonywali rzut wolny. Di Maria niespodziewanie podał do boku, czym ominął mur, a Danilo strzelił mocno i wyrównał na 3:3.
W 74. minucie Milik został zmieniony. Jego koledzy starali się do końca o zwycięstwo, ale więcej goli już nie padło.