Juventus - Ajax. Relacja na żywo

16/04/2019, 18:41 GMT+2

Piłkarze Ajaksu sprawili kolejną niespodziankę. Mimo że Juventus prowadził, to amsterdamczycy cieszą się z awansu. Tak relacjonowaliśmy mecz w eurosport.pl

JUVENTUS - AJAX 1:2
BARCELONA - MANCHESTER UTD. 3:0
W półfinale Ajax zmierzy się z lepszym z pary Tottenham - Manchester City. Z kolei Barcelona zagra z Liverpoolem lub Porto.
W drugim rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Barcelona pokonała Manchester Utd 3:0 i także melduje się w półfinale.
Koniec meczu. Kolejna niespodzianka stała się faktem. Ajax wygrał w Turynie 2:1 i jest w półfinale Ligi Mistrzów!
Żółta kartka dla Ronaldo.
Faulowany teraz we własnym polu karnym Schoene.
Nie ma jedenastki po ręce Blinda. Sędzia doliczył dwie minuty.
Sędzia sprawdza, czy aby piłkarz Ajaksu nie zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym.

Ostatnia zmiana w Ajaksie. Huntelaar za Ziyecha.
Gospodarze jakby pogodzeni już z losem. Mało w ich grze pozytywnej agresji.
Zmiana także w Juventusie. Betancour wchodzi za Bernardeschiego.
Zmiana w Ajaksie. Magallan w miejsce wprowadzonego w pierwszej połowie Sinkgravena.
Nie ma gola. Gramy dalej.
3:1 dla Ajaksu? Nie, Ziyech kapitalnym strzałem pokonuje Szczęsnego, ale sędzia sprawdza, czy nie było spalonego.
Ronaldo domaga się karnego, ale nie ma mowy.
Zabawa Ajaksu trwa. Przygotowanie fizyczne, pewność siebie - to wszystko na najwyższym poziomie.
Ronaldo wywalczył rzut rożny dla gospodarzy. Nic z niego jednak nie wyszło.
Cancelo centrował z prawej strony do Keana, ale Włoch pomylił się.
Ajax robi, co chce. Obrona Juventusu nie istnieje po przerwie.
Neres miał piłkę meczową. Brazylijczyk źle trafił w piłkę.
Dwadzieścia minut do końca meczu. Juventus potrzebuje do awansu dwóch bramek. Nie zanosi się jednak na nią, przynajmniej na razie.
Schoene z wolnego. Szczęsny kontrolował piłkę. Ta nieznacznie minęła słupek.
Co du dużo mówić, bramką pachniało od kilkunastu minut.
1:2! Bramka głową De Ligta po centrze Schoene.
I kolejny rzut rożny dla Holendrów.
Kolejna szansa Ajaksu, Ziyech chciał dograć do kolegi, ale Bonucci interweniował. Gospodarze momentami zachowują się tak, jakby nie wyszli z szatni.
Cancelo w miejsce De Sciglio. Wariant bardziej ofensywny.
Tadić szukał Ziyecha. Gdyby nie wracający Pjanić mogło być 2:1 dla Ajaksu.
Ronaldo kapitalnie się odwrócił z piłką i zagrał do Keana, ale napastnik Juve uderzył z całej siły na wiwat.
Ile znaczy dla Juve Chiellini pokazuje dzisiejszy mecz. Brak włoskiego obrońcy widać gołym okiem.
Tymczasem Barca podwyższyła wynik na 3:0, a kapitalnym strzałem popisał się Coutinho.
Polak popisał się podobną paradą jak w pierwszym meczu w Amsterdamie przy strzale Ziyecha.
Szczęsny z fenomenalną paradą! Próbował technicznie van de Beek!
Ostatnie minuty to gra z kontry gospodarzy. Ajax próbuje odważniej i dłużej rozgrywać piłkę.
Rzut rożny dla Juve. Uderzenie głową Ronaldo, ale Portugalczyk bardziej nastrzelony niż sam decydował się na strzał.
Kapitalna interwencja Szczęsnego przy strzale Ziyecha! To powinien być gol dla Ajaksu!
Próbował Blind głową, ale pomylił się, i to bardzo.
Kapitalne podanie piętką Tadicia do van de Beeka. Rzut rożny dla gości.
Kontra Ajaksu, ale piłkarze Juve szybko zwarli szyki w obronie.
Ładna akcja Juve z lewej strony. Mógł Matuidi z niej wycisnąć więcej.
Turyńczycy rozpoczęli drugą część, tak jak pierwszą. Wymieniają dużo podań.
GRAMY!
Od początku drugiej połowy Allegri desygnuje do gry Moise'a Keana. Młodzieniec za Dybalę. Włoski szkoleniowiec idzie na całość, stawiając na młodzieńca będącego w świetnej formie.
W Barcelonie już grają, w Turynie obie jedenastki wychodzą na murawę.

Dzisiejszy wieczór to pojedynek Messi - Ronaldo, mimo że oglądamy ich na dwóch innych boiskach.

1:1. Gdyby takim wynikiem zakończyło się spotkanie, będziemy mieli dogrywkę. W drugim spotkaniu Barca pewnie prowadzi z MU 2:0.
Piąta minuta minęła, sędzia kończy pierwszą połowę.
Portugalczyk prosto w mur.
Faulowany CR7. Będzie uderzał?
Juve próbuje jeszcze strzelić gola do szatni. Poza Szczęsnym, wszyscy piłkarze na połowie Ajaksu.
Aż pięć minut doliczył arbiter do pierwszej połowy.
Zagranie za plecy obrońców Juventusu. Neres jednak na spalonym.
Neres ładnie przedarł się prawą stroną. Dużo miejsca mają na skrzydłach piłkarze Ajaksu.
Szczęsny źle przyjął sobie piłkę, starał się natychmiast wybić piłkę, trafił w rękę starającego się blokować go Tadicia.
Bramka uznana.
Ziyech strzela, piłka ląduje pod nogami Van de Beeka. Holender będąc sam na sam pokonuje Szczęsnego. Czy nie było czasem spalonego? Sędzia wydaje się, że będzie sprawdzał sytuację.
1:1!
Ronaldo się rozochocił - tym razem próbował z prawej strony boiska.

Co jak co, Ronaldo lubi strzelać Ajaksowi.

Bramka prawidłowa - De Ligt pchnął przy rożnym swojego kolegę z zespołu, Veltmana.
Sędzia sprawdzi jeszcze sytuację.
I gol! Juventus prowadzi! Kto? Oczywiście Cristiano Ronaldo.
Bernardeschi ładnie zabrał się z piłką po podaniu De Sciglio i rzut rożny.
Ajax coraz pewniej zaczyna sobie radzić, zwłaszcza na prawej stronie Veltman.
A w Barcelonie już 2:0 dla gospodarzy. Znowu Messi! Tym razem fatalny błąd popełnił bramkarz David De Gea.
Onana ładnie broni strzał z dystansu Dybali.
Najlepsza sytuacja dla amsterdamczyków! Tadić do Neresa w polu karnym. Van de Beek niecelnie dobijał.
A w Turynie Ajax ogranicza się do kontr, piłkarze Juve odrobili jednak lekcję, wychodząc od razu do nich.
Tymczasem na Camp Nou Barcelona objęła prowadzenie po golu, a jakże, Leo Messiego. Czerwone Diabły potrzebują w tej chwili dwóch trafień do awansu.
Ładny teraz trick Cristiano Ronaldo. Co ciekawe, w pierwszym meczu podobnym popisał się jego klubowy kolega, Douglas - dziś na trybunach.
W miejsce Mazraouiego na boisku pojawia się Sinkgraven.
A jednak, to będzie koniec dla Marokańczyka.
De Ligt świetnie zatrzymał teraz Matuidiego.
Mazraoui kuleje po walce o piłkę z Dybalą. Kibice Ajaksu mogą się obawiać. Zobaczymy, czy wróci do grania.
Can zaatakował Onanę przy wybijaniu piłki, miał szczęście bramkarza Ajaksu.
De Sciglio wstrzelił piłkę w pole karne. Gospodarze domagali się rzutu karnego za rzekomy faul na Bernardeschim, ale nic z tego. Gramy dalej.
Już Cristiano Ronaldo oberwał w walce o piłkę.
ZACZYNAMY!
Obie drużyny już na murawie, hymn Ligi Mistrzów też za nami. Za chwilę pierwszy gwizdek.
I teraz na Allianz Stadium bez wątpienia jeden z najfajniejszych klubowych hymnów.

Jesteśmy winni podania wyjściowych jedenastek obu zespołów.
W drugim wtorkowym meczu rewanżowym Barcelona będzie bronić na Camp Nou jednobramkowej zaliczki z Old Trafford, ze starcia z Manchesterem United.

Do końca nie było wiadomo, czy lider drugiej linii Ajaksu Frankie de Jong będzie zdolny do gry. Ostatecznie znalazł się w składzie. Kto poza nim?
Piłkarze Ajaksu udowodnili to w 1/8 finału, kiedy mimo porażki u siebie 1:2, wyeliminowali broniący tytułu Real Madryt, zwyciężając w rewanżu 4:1.
Po remisie 1:1 w Amsterdamie wydaje się, że dwumecz pomiędzy Ajaxem a Juventusem jest najbardziej zacięty ze wszystkich ćwierćfinałów obecnej edycji Ligi Mistrzów.
Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl