Jasmin Burić, bramkarz Lecha Poznań, doznał urazu oczodołu

17/12/2018, 21:30 GMT+1

Bramkarza Lecha Poznań Jasmina Buricia czeka dłuższa przerwa w grze z powodu urazu oczodołu, którego doznał podczas niedzielnego spotkania ligowego z Zagłębiem w Sosnowcu. 31-letni piłkarz już w piątej minucie gry musiał opuścić boisko.

Poznaniacy wygrywając w Sosnowcu 6:0, zanotowali najwyższe zwycięstwo na wyjeździe w historii klubu. Tego meczu miło nie będzie jednak wspominał Burić.

Zderzenie z rywalem

Bośniacki golkiper opuścił murawę zanim jego koledzy otworzyli worek z bramkami. W 5. minucie zderzył się z piłkarzem Zagłębia Konradem Wrzesińskim i nie mógł kontynuować gry. Jego miejsce zajął Matus Putnocky.
- Jasmin doznał urazu oczodołu oraz rany tłuczonej lewego łuku brwiowego. Czeka go przerwa od czterech do sześciu tygodni - poinformował szef sztabu medycznego Lecha Krzysztof Pawlaczyk.

To oznacza, że Bośniaka z polskim paszportem zabraknie w ostatnim meczu w Krakowie z Wisłą (piątek, godz. 20.30).

Burić obecnie jest piłkarzem z najdłuższym stażem w Kolejorzu. Nieprzerwanie występuje w nim od stycznia 2009 roku. W tym sezonie zanotował 18 spotkań we wszystkich rozgrywkach.
Autor: dasz/TG / Źródło: PAP