Jan Bednarek strzelił gola dla Southampton w meczu z Wolverhampton - Premier League 2019/2020

18/01/2020, 18:08 GMT+1

Jan Bednarek zdobył bramkę dla Southampton, ale jego zespół przegrał u siebie z Wolverhampton 2:3. W innym sobotnim meczu 23. kolejki Premier League kolejną wpadkę zaliczyli broniący tytułu piłkarze Manchesteru City. Tym razem zremisowali z Crystal Palace 2:2.

Bednarek otworzył wynik w 15. minucie. Polski obrońca po dośrodkowaniu z rzutu wolnego technicznym strzałem umieścił piłkę w siatce. To jego drugie w karierze trafienie w lidze angielskiej.

Kiedy w 35. minucie na 2:0 podwyższył Shane Long, wydawało się, że Święci kontrolują wydarzenia na boisku. Druga połowa należała jednak do gości.

Wilki kontaktową bramkę zdobyły w 53. minucie. Adama Traore łatwo minął Bednarka, dośrodkował w pole karne, a akcję wykończył Pedro Neto. Później z dwóch goli cieszył się Raul Jimenez, a pierwszego strzelił z rzutu karnego.

Southampton w tabeli zajmuje 12. miejsce. Wolverhampton awansował na szóste.

Mistrz bez wygranej

Manchester City w poprzedniej kolejce łatwo ograł na wyjeździe Aston Villę 6:1, ale w starciu z Crystal Palace długo w ofensywie był bezradny. W dodatku zawodnicy trenera Josepa Guardioli znów popełnili poważne błędy w defensywie.

Niespodziewane prowadzenie gościom w 39. minucie dał Cenk Tosun, który po rzucie rożnym wykorzystał zgranie piłki przez Gary'ego Cahilla. Gospodarze opór Orłów złamali dopiero w 82. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Sergio Aguero. Argentyńczyk pięć minut później znów trafił i wydawało się, że faworyci zwyciężą.

W 90. minucie londyńczycy zdołali jednak wyrównać. W pole karne The Citizens wbiegł Wilfried Zaha i choć był pilnowany, to zdołał dośrodkować. Piłka odbiła się od nogi obrońcy Manchesteru Fernandinho i wpadła do siatki.

Manchester City zajmuje drugie miejsce w tabeli. Prowadzący Liverpool ma 13 punktów przewagi i rozegrane o dwa mecze mniej. W niedzielę w hicie kolejki The Reds podejmą Manchester United.