Jakub Świerczok strzelił trzy gole: Azjatycka Liga Mistrzów - piłka nożna

14/09/2021, 14:08 GMT+2

Kolejny popis Jakuba Świerczoka w Azji. Tym razem napastnik japońskiego Nagoyi Grampus strzelił aż trzy gole w tamtejszej Lidze Mistrzów. W 1/8 finału jego zespół pokonał FC Daegu z Korei Południowej 4:2 i awansował do kolejnej rundy.

Świerczok przeniósł się do Japonii z Piasta Gliwice przed rozpoczęciem tego sezonu. W nowej rzeczywistości reprezentant Polski odnalazł się błyskawicznie. Z miejsca stał się podstawowym piłkarzem i liderem Nagoyi, strzelając gole na krajowym podwórku (jeden w lidze i dwa w pucharach).
W końcu przyszedł też czas, by zadebiutować w Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Jego zespół w 1/8 finału mierzył się z koreańskim Daegu.

Szybki gol, potem błyskawiczny dublet

28-latek wybiegł rzecz jasna w pierwszym składzie japońskiej ekipy i już w 12. minucie potwierdził swoją klasę. Strzałem z pola karnego pewnie pokonał bramkarza, doprowadzając do remisu (1:1).
Potem to rywale znów wyszli na prowadzenie (2:1), ale Świerczok nie zamierzał spoczywać na laurach. W drugiej połowie dołożył kolejne dwie bramki, jedną po drugiej (63. i 65. minuta). Dzięki temu jego zespół wreszcie odwrócił niekorzystny rezultat (3:2).
W końcówce Polak mógł trafić po raz kolejny, ale zmarnował znakomitą okazję. Wyręczył go Shinnosuke Nakatani, ustalając wynik na 4:2. Zespół Świerczoka awansował do ćwierćfinału.

Uczestnik Euro 2020

Świerczok imponuje formą, ale ciężko stwierdzić, czy po przenosinach w dość egzotyczny kierunek selekcjoner Paulo Sousa zdecyduje się jeszcze powołać go do kadry. Przypomnijmy, że 28-latek był uczestnikiem ostatnich mistrzostw Europy. Miał okazję zagrać blisko pół godziny w ostatnim meczu Polaków, ze Szwedami.
W sumie rozegrał w Biało-Czerwonych barwach sześć spotkań. Strzelił w nich jednego gola.
Autor: Skrz/TG / Źródło: eurosport.pl