Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin: wynik i relacja live - PKO Ekstraklasa

26/09/2020, 20:36 GMT+2

Jagiellonia dalej bez zwycięstwa na swoim stadionie w tym sezonie. Do Białegostoku przyjechało Zagłębie Lubin, nieoczekiwanie wygrało 1:0 i jest już na trzecim miejscu w tabeli.

To, co najważniejsze, wydarzyło się w 10. minucie meczu. Gdy poszło dośrodkowanie, najsprytniej w polu karnym Jagiellonii zachował się środkowy obrońca Zagłębia Lorenco Simić. Chorwat strzałem głową uciszył stadion w Białymstoku i dał prowadzenie gościom.
Piłkarze Jagiellonii jakby zapomnieli, co jest najgroźniejszą bronią rywali. To ich czwarty z sześciu goli strzelony po stałym fragmencie gry.

Jeden celny strzał!

Gospodarze mieli mnóstwo czasu na poprawienie wyniku. Może się i starali, mieli przewagę, konstruowali akcję za akcją, ale trudno o sukces, gdy przez całe spotkanie oddaje się jeden celny strzał na bramkę rywali.
Nie trafił Jesus Imaz, który strzelał w każdym z trzech poprzednich meczów. Nie pomógł także wracający na stare śmieci po 2,5 roku przerwy i wprowadzony na ostatnie 20 minut Fedor Cernych.
Jagiellonia, pozbawiona siły ognia, przegrała pierwszy mecz w sezonie. Dalej pozostaje bez zwycięstwa na swoim terenie. Zagłębie zaś wygrało trzecie spotkanie i jest już trzecie, za Górnikiem i Rakowem.
Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)
Bramka: Lorenco Simić (10)
Jagiellonia: Pavels Steinbors – Paweł Olszewski, Bogdan Tiru, Błażej Augustyn (78. Ariel Borysiuk), Bodvar Bodvarsson, Maciej Makuszewski (46. Tomas Prikryl), Taras Romanczuk, Martin Pospisil, Przemysław Mystkowski (56. Bartosz Bida), Jesus Imaz, Jakov Puljic (73. Fedor Cernych).

Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Kacper Chodyna, Lorenco Simic, Lubomir Guldan, Sasa Balic, Sasa Zivec, Filip Starzyński (76. Jakub Żubrowski), Jewgienij Baszkirow, Łukasz Poręba (89. Jakub Wójcicki), Patryk Szysz, Samuel Mraz (63. Rok Sirk).
Autor: twis/po / Źródło: eurosport.pl