Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk: wynik i relacja - PKO Ekstraklasa

24/07/2021, 19:25 GMT+2

Piłkarze Jagiellonii Białystok i Lechii Gdańsk w pierwszej połowie razili nieskutecznością, ale w drugiej odsłonie spotkania 1. kolejki PKO Ekstraklasy w końcu trafili do siatki. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Z nowych zawodników w ekipie gospodarzy w wyjściowym składzie pojawili się defensorzy Michał Pazdan i Hiszpan Israel Puerto. W ekipie rywali zadebiutował turecki lewy pomocnik Ilkay Durmus.

Najpierw Lechia

W 12. minucie, po centrze z rzutu rożnego, strzałem głową z bliskiej odległości Zlatana Alomerovicia starał się zaskoczyć środkowy defensor białostocczan Błażej Augustyn, jednak golkiper przyjezdnych odbił piłkę. Z kolei w 26. minucie Jagiellonii zagroził Łukasz Zwoliński. Po dośrodkowaniu Tomasza Makowskiego napastnik Lechii groźnie główkował, jednak bramkarz Xavier Dziekoński przeniósł piłkę nad poprzeczką.
Końcówka pierwszej połowy toczyła się w wolniejszym tempie, ale początek drugiej odsłony dostarczył sporych emocji. Zaczęła się ona pomyślnie dla gdańszczan, którzy w 52. minucie strzelili gola. Joseph Ceesay popisał się świetnym dośrodkowaniem z prawej strony, Zwoliński ubiegł Puerto i z siedmiu metrów wpakował piłkę do siatki.

Szybka odpowiedź Jagi

Goście niezbyt długo, bo raptem trzy minuty, cieszyli się z prowadzenia. Wyrównująca bramka padła po zbliżonej akcji do tej, którą skutecznie zwieńczył Zwoliński.
Taras Romańczuk prostopadle zagrał do Cernycha, Litwin posłał z prawej flanki piłkę w pole karne do Imaza, a Hiszpan, któremu nie zdołali przeszkodzić środkowi obrońcy rywali, strzałem z jedenastu metrów po ziemi pokonał Alomerovicia.
W drugiej połowie w barwach Jagiellonii pojawili się kolejni debiutanci, Karol Struski oraz mający polskie obywatelstwo Ukrainiec Andrzej Trubeha. I ten drugi w pierwszym występie w ekstraklasie mógł zdobyć bramkę oraz zapewnić drużynie zwycięstwo, po tym, jak uderzył głową z ośmiu metrów. Świetnie interweniował jednak Alomerović.
Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Łukasz Zwoliński (52), 1:1 Jesus Imaz (55)
Autor: PO / Źródło: PAP