Isco krytykowany za formę w ostatnich tygodniach

13/12/2018, 12:45 GMT+1

Real zawiódł w środę na całej linii, kompromitując się w Lidze Mistrzów przeciwko CSKA. "Królewscy" przegrali 0:3, a kozłem ofiarnym okrzyknięto Isco, który został wygwizdany przez kibiców, odmówił przyjęcia opaski kapitana i wydaje się, że jest jedną nogą na wylocie z drużyny.

Isco znalazł się na sportowym zakręcie. W ostatnich tygodniach przeżywał trudne momenty. Regularnie siadał na ławce rezerwowych. W środę dostał szansę od pierwszej minuty przeciwko CSKA, ale po tym meczu jego sytuacja tylko się pogorszyła.
Na początku drugiej połowy Hiszpan zmarnował stuprocentową sytuację. Od tego momentu fani zaczęli buczeć na piłkarza. - Czego we ode mnie chcecie? - krzyczał zawodnik w stronę kibiców, co wychwyciły telewizyjne kamery, a całą sytuację dokładnie opisał madrycki dziennik sportowy "Marca". To tylko zaogniło sytuację. Przy każdym dojściu do piłki na trybunach pojawiały się gwizdy.
Isco nie wytrzymał presji
Isco wyraźnie nie wytrzymał presji. Z minuty na minutę gasł w oczach. W całym meczu stracił aż 22 piłki, najwięcej wśród wszystkich piłkarzy przebywających tego wieczora na murawie.
Kwadrans przed końcem spotkania z boiska schodził Marcelo, który chciał przekazać kapitańską opaskę Isco. Ten jednak odmówił. Odwrócił się w drugą stronę na znak sprzeciwu. "Marca" na pierwszej stronie zamieściła jego zdjęcie z podpisem "wieczór do zapomnienia". Pomocnik stał się kozłem ofiarnym wstydliwej porażki 0:3, najdotkliwszej jak do tej pory klęski Realu u siebie w historii Ligi Mistrzów. - Chciałem mu przekazać opaskę, ale powiedział, żebym dał ją Daniemu Carvalajalowi - skomentował Marcelo.
"Marca" poinformowała również o fatalnych relacjach Isco z trenerem Santiago Solarim i kolegami z drużyny.
Media nie mają wątpliwości, że środowy mecz mógł być jednym z ostatnich Hiszpana w barwach Realu. Zdaniem angielskiego "The Sun" trzy londyńskie kluby: Arsenal, Tottenham i Chelsea już pytają o Isco.
Autor: Piotr Kaszubski / Źródło: Eurosport