Irlandia - Anglia 0:0. Nudy w Dublinie

07/06/2015, 14:38 GMT+2

Irlandia, rywal Polski w eliminacjach Euro 2016, zremisowała bezbramkowo w towarzyskim spotkaniu w Dublinie z Anglią. Oba zespoły zafundowały kibicom 90 minutową porcję nudy. "Irlandia wygląda na znacznie groźniejszą. Pierwszy celny strzał oddała po godzinie" - pisano na stronie BBC.

Dziennikarz sportowy Oliver Holt nawiązał do obaw o możliwe zamieszki między kibicami obu zespołów, jak to się zdarzało w przeszłości. - Przed meczem mówiliśmy, że chcemy, aby mecz Irlandia - Anglia odbył się bez incydentów, ale ktoś chyba źle zrozumiał - napisał na Twitterze.

"Sędzia doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry. Błagam, oby nie więcej..." - szydził z kolei reporter portalu eurosport.yahoo.com.

129 raz Givena

W drugiej połowie w bramce gospodarzy pojawił się Shay Given, który w kadrze zagrał po raz 129. i jest pod tym względem drugi w klasyfikacji wszech czasów. Jednak dopiero po raz pierwszy miał okazję zmierzyć się z Anglią.

Debiuty zanotowali z kolei Harry Arter, klubowy kolega Artura Boruca z Bournemouth, oraz - po stronie rywali - Jamie Vardy. Anglik występuje wraz z Marcinem Wasilewskim w Leicester City i odegrał ważną rolę w zapewnieniu Lisom utrzymania w ekstraklasie.

Teraz walka o punkty

Irlandia zajmuje czwarte miejsce w grupie D, której liderem jest Polska, ale obie ekipy dzielą tylko trzy punkty. Biało-czerwoni wywalczyli w Dublinie punkt po remisie 1:1, a rewanż zaplanowano na październik.

Piłkarze z "Zielonej Wyspy" podejmą w sobotę Szkocję, a tego samego dnia Polska zagra w Warszawie z Gruzją. Anglię czeka z kolei w niedzielę wyjazdowy mecz ze Słowenią.
Autor: TG / Źródło: PAP, sport.tvn24.pl