International Champions Cup 2019. Wojciech Szczęsny pokonany prawie z połowy boiska, Juventus przegrał z Tottenhamem

21/07/2019, 13:57 GMT+2

Zaczynała się 93. minuta, Juventus remisował z Tottenhamem 2:2 w meczu International Champions Cup rozgrywanym w Singapurze. Koszmarny błąd popełnił wtedy Adrien Rabiot, co w wielce widowiskowy sposób wykorzystał Harry Kane. I zespół z Londynu triumfował 3:2.

Wojciech Szczęsny do bramki turyńskiej ekipy wszedł po przerwie. W pierwszej połowie strzegł jej Gianluigi Buffon.

W samej końcówce spotkania do piłki straconej przez Rabiota - który dopiero co przeszedł do Starej Damy po wygaśnięciu kontraktu z PSG - momentalnie dopadł Kane. Napastnik Tottenhamu bez namysłu uderzył, a był prawie na środku boiska.

Wpadł z piłką do bramki

Szczęsny przyglądał się tej akcji, stojąc daleko w przodzie. Kiedy zobaczył, co się dzieje, zaczął pędzić w swoje pole karne. Dał radę sięgnąć piłki czubkami palców...
Nic z tego, razem z nią wpadł do siatki.

Pierwszego gola w tym meczu, jedynego przed przerwą, strzelił dla późniejszych zwycięzców Erik Lamela. Potem dla Juve trafiali Gonzalo Higuain i Cristiano Ronaldo. Na 2:2, z bliska, po precyzyjnym podaniu Tanguya Ndombelego, wyrównał Lucas.