Inter Mediolan - Sampdoria Genua: wynik meczu i relacja - Serie A

22/06/2020, 06:58 GMT+2

W swoim pierwszym meczu po wznowieniu rozgrywek Serie A Sampdoria Genua przegrała na wyjeździe z Interem Mediolan 1:2. W zaległym spotkaniu włoskiej ekstraklasy od pierwszej minuty wystąpili Karol Linetty i Bartosz Bereszyński, który wiosną przeszedł zakażenie koronawirusem.

Prowadzenie gospodarzom już w 10. minucie dał Romelu Lukaku. Belg płaskim strzałem wykończył koronkowy kontratak. W 33. podwyższył Argentyńczyk Lautaro Martinez, który z bliska skierował piłkę do siatki.
Gości stać było jedynie na trafienie Norwega Mortena Thorsby'ego na początku drugiej połowy.
Bereszyński rozegrał całe spotkanie, a Linetty został zmieniony w 82. minucie.
Liderem w tabeli jest broniący tytułu Juventus, w którym gra Wojciech Szczęsny. "Stara Dama" ma punkt przewagi nad Lazio i sześć nad Interem. Sampdoria natomiast jest 16., ale od strefy spadkowej dzieli ją tylko punkt.

Atalanta wciąż w formie

W drugim niedzielnym meczu Atalanta Bergamo pokonała u siebie Sassuolo 4:1. Dwie bramki zdobył Kolumbijczyk Duvan Zupata, jedną dołożył Albańczyk Berat Djimsiti, a ostatnia była samobójczym golem Mehdiego Bourabii. Marokańczyk w końcówce trafił też do właściwej bramki.
Choć Bergamo było jednym z większych ośrodków zakażeń koronawirusem, to na piłkarzy Atalanty nie miało to wpływu. W każdym z trzech ostatnich spotkań poprzedzających pandemię zdobywali po co najmniej cztery bramki.
Atalanta, która niespodziewanie awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, jest coraz bliżej zapewnienia sobie występu również w kolejnej edycji tych prestiżowych rozgrywek. W tabeli zajmuje czwarte miejsce, ostatnie dające prawo gry w LM, a nad piątą Romą ma sześć punktów przewagi.
Serie A wznowiła rywalizację w sobotę, kiedy odbyły się dwa inne zaległe mecze. Do rozegrania zostało jeszcze 12 kolejek. W myśl zarządzenia Włoskiej Federacji Piłkarskiej (FIGC) wszystkie muszą się odbyć do 20 sierpnia.

Autor: br / Źródło: PAP