Inter Mediolan - Real Madryt: wynik na żywo i relacja live - Liga Mistrzów

15/09/2021, 20:58 GMT+2

Gdy wydawało się, że spotkanie pierwszej kolejki grupy D Ligi Mistrzów między Interem Mediolan i Realem Madryt zakończy się bezbramkowym remisem, gola dla Królewskich strzelił Rodrygo. Znakomite zawody na San Siro rozegrał Thibaut Courtois.

Thibaut Courtois powstrzymał Inter w Mediolanie

Inter nie miał dobrych wspomnień związanych z poprzednią edycją Ligi Mistrzów. Wówczas również rywalizował w grupie z Realem i Szachtarem Donieck. Królewscy dwukrotnie wygrali z drużyną prowadzoną przez Antonio Conte.
Zmienili się trenerzy w Mediolanie i Madrycie. Na ławce Nerazurrich zasiadł Simone Inzaghi, a ekipę Los Blancos ponownie prowadzi Carlo Ancelotti.
- Martwi mnie to, jak dobrze zorganizowaną drużynę ma Real Madryt - mówił przed rywalizacją na Stadio Giuseppe Meazza opiekun Interu.
Jego piłkarze podeszli zupełnie inaczej do spotkania i to oni dyktowali warunki gry w pierwszej połowie. Agresywna obrona i szybkie przerywanie akcji, głównie przez Marcelo Brozovicia były skuteczne.

Courtois jak zapora

Dynamiczne ataki gospodarzy napędzane przez Nicolo Barellę mieli kończyć Edin Dżeko i Lautaro Martinez.
Pierwszą okazję miał Bośniak już w 9. minucie po akcji na jeden kontakt, ale jego strzał głową zatrzymał Thibaut Courtois.
Szanse mieli też Martinez oraz Brozović, jednak górą był zawsze belgijski golkiper Realu. Wydawało się, że goście byli zaskoczeni dyspozycją Interu. Najlepszą szansę dla Królewskich miał Eder Militao po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale mimo dobrego uwolnienia się od rywala strzelił obok bramki strzeżonej przez Samira Handanovicia.
O przewadze gospodarzy mogła mówić statystyka celnych strzałów po pierwszych 45 minutach, a w niej Inter prowadził 4:0.

Zmiana stron, gra ta sama

Nie mieli powodów do zmiany taktyki gospodarze. Wobec tego zawodnicy prowadzeni przez Inzaghiego szukali szybkich kontrataków.
Ponownie najgroźniejszy był Dżeko. Tym razem znów na drodze piłce strzelonej głową po rzucie rożnym w 54. minucie stanął Courtois. Za głowę złapał się szkoleniowiec Interu, a następnie przeprowadził podwójną zmianę.
Z każdą minutą Real jednak skrupulatnie budował akcje i szukał swoich szans, jednak doskonale defensywą Nerazurrich kierował Milan Skriniar wespół ze Stefanem de Vrijem.
Rodrygo dał wygraną Realowi w Mediolanie
Raz spóźnili się gospodarze. Akcję koronkowo rozegrali przyjezdni, a podanie Eduardo Camavingi wykorzystał Rodrygo. Rezerwowy w 90. minucie zdobył bramkę, zapewniając komplet punktów drużynie.
Należy zaznaczyć, że trzy punkty Real zawdzięcza świetnej postawie Courtoisa.
We wcześniejszym meczu grupy D piłkarze Sheriffa Tyraspol pokonali Szachtar Donieck 2:0 i odnieśli pierwsze w historii zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Mistrzów.
Inter Mediolan – Real Madryt 0:1 (0:0)
Bramka: Rodrygo (90.)