Inter Mediolan - Real Madryt: wynik na żywo i relacja live - Liga Mistrzów

25/11/2020, 22:13 GMT+1

Inter Mediolan przegrał na własnym boisku z Realem Madryt 0:2 w 4. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Grająca przez większą część meczu w osłabieniu drużyna gospodarzy została łagodnie potraktowana przez oszczędzających siły Królewskich. Na dwie kolejki przed końcem tej fazy rozgrywek szanse Interu na wyjście z grupy są już iluzoryczne.

Inter został pokonany przez Real na własnym boisku

Piłkarze Interu, którym w trzech spotkaniach udało się zgromadzić zaledwie dwa punkty, rozpoczynali mecz z Realem w trudnej sytuacji. Mediolańczycy przed trzema tygodniami wrócili z Madrytu pokonani 2:3. Środowy mecz musieli wygrać, by zachować jeszcze szanse na wyjście z grupy.
Jednak już po siedmiu minutach spotkania ich sytuacja skomplikowała się jeszcze bardziej. Nicolo Barella we własnym polu karnym zaczepił o nogi napastnika Realu i choć nie było to zagranie celowe, arbiter nie zawahał się nawet przez moment i podyktował rzut karny. Na gola zamienił go Eden Hazard, zdobywając w ten sposób pierwszą od dwóch lat bramkę w Lidze Mistrzów.

Zaczęło się źle, potem było jeszcze gorzej

Strata gola nie poderwała gospodarzy do walki. Przeciwnie, z każdą chwilą zdawali się być bardziej zagubieni. Królewscy mieli dużo miejsca na rozegranie piłki i spokojne konstruowanie akcji. Atakowali więc coraz śmielej, w ciągu kilku minut kilka razy zagrażając bramce Samira Handanovica.
Jakby tego było mało, w 33. minucie żółtą kartkę za dyskusję z arbitrem zobaczył Arturo Vidal. Domagał się odgwizdania rzutu karnego, choć sędzia był pewien, że sytuacja na to nie zasługiwała. Vidal nie dawał jednak za wygraną, co skończyło się drugim żółtym kartonikiem i odesłaniem Chilijczyka do szatni. Kiepsko prezentujący się od początku meczu Inter został na placu boju w dziesiątkę.

Goście oszczędzali siły

Real grał z przewagą jednego zawodnika, ale oszczędzał siły i nie spieszył się z atakowaniem bramki osłabionego przeciwnika. Większość gry toczyła się w środkowej strefie boiska, gdzie Królewscy spokojnie rozgrywali akcje, od czasu do czasu ruszając pod bramkę Handanovica.
Nieuniknione nadeszło w 59. minucie, a egzekucji dokonał Rodrygo, który zaledwie pół minuty wcześniej pojawił się na boisku. Po zdobyciu drugiej bramki goście wrócili do wymieniania dziesiątek podań.
Inter w końcu poderwał się do lepszej gry, ale na niewiele się to zdało. Grający w dziesiątkę gospodarze wyraźnie nie mieli pomysłu na wymanewrowanie dobrze poukładanych linii pomocy i obrony Realu. Osamotniony w ataku Romelu Lukaku bez pomocy swoich kolegów niewiele mógł zdziałać.

Jedna groźna akcja

Dopiero w 82. minucie Nerazzurri zdołali stworzyć akcję, która mogła realnie zagrozić bramce Thibauta Courtoisa. Bramkarz Realu zdołał jednak zachować czyste konto.
Real po czterech kolejkach fazy grupowej wspiął się na pozycję wicelidera tabeli grupy B i na przyszłotygodniowy rewanż z Szachtarem Donieck wyruszy z mocnym postanowieniem odegrania się za porażkę 2:3 z pierwszego meczu. Inter ma jeszcze matematyczne szanse na wyjście z grupy, ale musiałby dwa ostatnie mecze wygrać, licząc na to, że Real polegnie z Szachtarem.
Inter Mediolan - Real Madryt 0:2 (0:1)
Bramki: Eden Hazard (7' - rzut karny), Rodrygo (59')