Inter Mediolan - Parma: wynik i relacja - Serie A

31/10/2020, 19:22 GMT+1

Piłkarze Interu Mediolan mieli okazję, by przynajmniej na chwilę awansować na drugie miejsce w tabeli Serie A. Szansę zaprzepaścili, ledwie zremisowali u siebie z Parmą 2:2 w spotkaniu 6. kolejki, gola na wagę punktu strzelając w 92. minucie.

W pięciu ostatnich meczach Inter zdołał wygrać zaledwie raz – na wyjeździe z Genoą. Ponadto były remisy z Lazio, Borussią Moenchengladbach i Szachtarem Donieck, a także porażka w derbach Mediolanu. Jednak szkoleniowiec Antonio Conte niemal na każdym kroku przekonywał, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Po sobotnim spotkaniu z Parmą raczej nie będzie mógł tak powiedzieć.

Parma postawiła autobus

W pierwszej połowie mediolańczycy walili głową w mur, bo rywale niemalże zaparkowali autobus w swoim polu karnym i wyprowadzali sporadyczne kontry. Inter atakował, starał się, stworzył kilka sytuacji, ale piłka nie chciała wpaść do bramki.
Najlepsze okazje zmarnowali Ivan Perisić, Lautaro Martinez i Achraf Hakimi. Pierwszy już na początku spotkania strzelił nad poprzeczką. Drugi oddał strzał, ale na przeszkodzie stanął bramkarz Luigi Sepe. Z kolei Marokańczyk uderzał niecelnie głową.
Wydawało się jednak, że w drugiej odsłonie gospodarze w końcu zdołają trafić do siatki. Ich przewaga była olbrzymia.

Dwa ciosy Gervinho

Problem w tym, że goście postanowili poszukać szczęścia i sami zaatakowali. Efekt? Już w 46. minucie Hernani znakomicie dograł do wychodzącego na czystą pozycję Gervinho, a ten pewnym strzałem pokonał Samira Handanovicia.
Co więcej, ten sam zawodnik dołożył drugiego gola, tym razem po podaniu Roberto Inglese. Raz jeszcze kompletnie zaspała defensywa Interu, a Iworyjczyk uprzedził obrońcę i skutecznie przymierzył.
Chyba mało kto spodziewał się takiego obrotu wydarzeń. Podrażnieni Nerazzurri przyspieszyli i zdołali odpowiedzieć. Krytykowany Marcelo Brozović poradził sobie z jednym z rywali i uderzył w prawy dolny róg. Była 64. minuta i Inter nadal miał dużo czasu, by przynajmniej wyrównać.
Piłkarze Parmy pogubili się dopiero w doliczonym czasie gry, gdy w 92. minucie Perisić wykorzystał dośrodkowanie Aleksandara Kolarova z rzutu wolnego i celnie uderzył głową.
Po remisie z Parmą ekipa z Mediolanu zajmuje 5. miejsce w tabeli, ze stratą dwóch punktów do prowadzącego Milanu. W niedzielę nowym liderem mogą również zostać Napoli lub Sassuolo, które zmierzą się w bezpośrednim meczu. Z kolei Milan zagra na wyjeździe z Udinese.

Porażka drużyny Recy

We wcześniej rozegranym meczu Crotone przegrało u siebie z Atalantą 1:2. Dwa gole dla triumfatorów strzelił Luis Muriel.
Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Arkadiusz Reca.
Wyniki 6. kolejki:Crotone - Atalanta 1:2
Inter - Parma 2:2