Inter Mediolan - Juventus Turyn: wynik i relacja - Serie A

24/10/2021, 20:55 GMT+2

Hit Serie A rozczarował. Inter Mediolan i Juventus stworzyły przeciętne widowisko zakończone remisem 1:1. Bliżej wygranej byli gospodarze, którzy stracili gola w końcówce spotkania. Po dziewięciu kolejkach w tabeli prowadzi Napoli i mający gorszy bilans bramkowy AC Milan.

W poprzedniej kolejce mediolańczycy przegrali na wyjeździe z Lazio 1:3, ale szybko zdołali się odbudować dzięki wygranej z Sheriffem Tyraspol w Lidze Mistrzów.
Jednak w niedzielę piłkarzy Simone Inzaghiego czekało trudne zadanie. Na San Siro przyjechał Juventus, który biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, wygrał sześć ostatnich spotkań.

Dżeko z kolejnym golem

Pierwsza połowa należała do Interu. Gospodarze grali wysokim pressingiem, mieli pomysł na sforsowanie obrony rywali i przede wszystkim, zdołali strzelić gola. Dokonał tego Edin Dżeko, kiedy z bliskiej odległości nie dał szans Wojciechowi Szczęsnemu, dobijając piłkę po uderzeniu Hakana Calhanoglu.
Dla Bośniaka to siódme trafienie w obecnym sezonie ligowym. W klasyfikacji najlepszych strzelców ustępuje tylko Ciro Immobile z Lazio (8 goli).
Jedną z nielicznych sytuacji goście stworzyli po stałym fragmencie gry. Zagrywał Juan Cuadrado, a bliski szczęścia był Leonardo Bonucci. Z kolei po uderzeniu Alvaro Moraty, dobrze spisał się Samir Handanovic.
Więcej okazji żaden z zespołów nie stworzył.

Błąd i karny

Po zmianie stron Juventus odżył, jednak nie był w stanie uzyskać wyraźnej przewagi. Najbliżej wyrównania był Morata, ale piłka po jego uderzeniu głową przeleciała obok słupka. Poza tym niezły strzał z rzutu wolnego oddał Paulo Dybala. Stefan De Vrij był na posterunku i zażegnał niebezpieczeństwo.
Ciekawiej zrobiło się dopiero w końcówce. Rezerwowy Denzel Dumfries spóźnił się z interwencją i kopnął jednego z rywali w polu karnym. Sędzia słusznie przyznał jedenastkę, a Dybala popisał się pewnym strzałem . Była 89. minuta i 1:1.
Ostatecznie więcej goli już nie padło. Remis nie satysfakcjonuje żadnej ze stron.
Inter jest trzeci i traci do Napoli oraz AC Milan już siedem punktów. Juventus plasuje się na 6. pozycji i ma trzy oczka mniej.