Inter Mediolan - AC Milan: wynik i relacja - Serie A

09/02/2020, 21:51 GMT+1

Wielkie emocje w derbach Mediolanu. Inter, występujący w roli gospodarza, pokonał AC Milan 4:2, choć do przerwy zespół trenera Antonio Contego przegrywał 0:2. Na nic zdały się asysta i gol Zlatana Ibrahimovicia. Dzięki zwycięstwu i niespodziewanej porażce Juventusu z Veroną, Inter awansował na pierwsze miejsce w tabeli Serie A.

W ostatnich tygodniach Inter nie zachwyca. Co prawda w poprzedniej kolejce piłkarze Antonio Contego pokonali na wyjeździe 2:0 Udinese, ale wcześniej trzy razy z rzędu tylko remisowali - z Cagliari, Lecce i Atalantą.
W tabeli obie drużyny dzieliło aż 19 punktów – Inter był trzeci, natomiast Milan zajmował ósme miejsce. Historia wiele razy już pokazała, że przy okazji derbów może nie mieć to większego znaczenia. Tak było i tym razem, bo to Milan od samego początku był stroną przeważającą.
Groźnie pod bramką Daniele Padellego było już w 9. minucie. Na strzał z dystansu zdecydował się Hakan Calhanoglu. Turek trafił w słupek. W odpowiedzi minimalnie niecelnie główkował Diego Godin. Chwilę później dobrą sytuację zmarnował Matias Vecino.

Zlatan podaje, Zlatan strzela

W końcu nastał czas Milanu, który zdołał golem udokumentować dobrą postawę. W 40. minucie Padelli popełnił błąd i nie przechwycił piłki zagrywanej przez Zlatana Ibrahimovicia. Ta trafiła pod nogi Ante Rebicia, który z bliska otworzył wynik meczu.
Nie był to koniec emocji w pierwszej połowie. Tuż przed zejściem na przerwę prowadzenie Milanu podwyższył Ibrahimović. Szwed, były zawodnik Interu, strzałem głową po raz drugi pokonał Padellego.
Przy okazji, jak podał serwis statystyczny Opta, "Ibracadabra" został najstarszym strzelcem gola w historii derbów Mediolanu w Serie A. W niedzielę uczynił to, mając dokładnie 38 lat i 129 dni. Do tej pory rekordzistą był legendarny rodak Ibrahimovicia Niels Liedholm (38 lat i 43 dni).

Odmieniony Inter

Można zgadywać, jakie słowa padły w przerwie w szatni Interu. Po wznowieniu gry kibice zobaczyli odmieniony zespół Contego. Między 51. a 53. minutą Nerazzurri zdołali doprowadzić do wyrównania. Najpierw kontaktową bramkę zdobył Marcelo Brozović, a chwilę później sposób na Gianluigiego Donnarummę znalazł Vecino.
Biorąc pod uwagę sobotnią porażkę Juventusu z Veroną (1:2), Inter nie mógł zadowolić się w derbach tylko podziałem punktów.
Podopieczni trenera Contego grali o pełną pulę. Dopięli swego w 70. minucie, gdy kapitalnym strzałem głową Donnarummę pokonał Stefan de Vrij.
Niewiele zabrakło, by w 90. minucie Ibrahimović doprowadził do wyrównania. Szwed z bliska posłał piłkę w słupek.
Milan dążył choćby do remisu, co wykorzystali rywale. W doliczonym czasie gry Inter wyprowadził zabójczą kontrę, którą skutecznie wykończył Romelu Lukaku. Druga połowa była popisem piłkarzy Contego.

Inter - Milan 4:2 (0:2)
Bramki: Brozović 51, Vecino 53, De Vrij 70, Lukaku 90+3 - Rebić 40, Ibrahimović 45
Autor: Kali / Źródło: eurosport.pl