Inter - Lazio: Wynik meczu i relacja - Serie A

09/01/2022, 21:53 GMT+1

Bardzo dobre, żywe widowisko na zakończenie 21. kolejki Serie A. Inter powrócił na pozycję lidera po pokonaniu 2:1 Lazio. Kluczową - i to ofensywną - rolę w zwycięstwie obrońców tytułu odegrali stoperzy.

Zawodnicy Simone Inzaghiego już od dłuższego czasu są w bardzo dobrej, równej formie. Dość powiedzieć, że ostatni raz w lidze punkty stracili na początku listopada, w zremisowanych 1:1 derbach z Milanem.

Wieczór Bastoniego

Do spotkania z rzymską ekipą mistrzowie kraju podchodzili więc, mając za sobą serię siedmiu kolejnych ligowych wygranych. W niedzielę na San Siro przedłużyli ją do ośmiu.
Największa zasługa w tym kapitalnie dysponowanych środkowych obrońców, którzy skuteczni byli nie tylko pod własną bramką. Pierwszego gola meczu po półgodzinie gry strzelił bowiem Alessandro Bastoni. Po pięciu minutach dla Lazio odpowiedział Ciro Immobile, lecz to defensorzy gospodarzy mieli tego dnia decydować o wszystkim.
23 minuty przed końcem ponownie wykazał się Bastoni. Zagrał kapitalną, miękką wrzutkę z lewego skrzydła, a Milan Skriniar zdołał sięgnąć piłkę głową. Thomas Strakosha nie miał nic do powiedzenia.
I właśnie dzięki tej bramce Inter przeskoczył w tabeli AC Milan i powrócił na pierwszą lokatę. Nad lokalnym rywalem ma jeden punkt przewagi, a w zanadrzu jedno zaległe spotkanie do rozegrania. Panujący mistrz nie zwalnia tempa.
Inter - Lazio 2:1
Bramki: Alessandro Bastoni (30.), Milan Skriniar (67.) - Ciro Immobile (35.)